Asud AS MERKO EHITUS kontserni kodulehel group.merko.ee

Aasta Ehitaja 2014 on Merko Ehitus Eesti projektijuht Ahto Aruväli

15.12.2014

Eesti Ehitusettevõtjate Liit (EEEL) kuulutas konkursi “Aasta Ehitaja 2014” võitjaks Ahto Aruvälja AS-ist Merko Ehitus Eesti. Võidu tõi Tondiraba jäähalli ehitus.

“Tondiraba jäähalli ehitusel tuli Ahto Aruväli suurepäraselt toime objektimeeskonna juhtimisega ning tema professionaalne projektijuhtimine tagas selle, et esteetiliselt nauditav,ehitustehniliselt keerukas ja multifunktsionaalsete kasutusvõimalustega jäähalli hoone valmis tähtaegselt 14 kuuga. Ahto oskas tõhusalt juhtida koostööd tellija, järelevalve, arhitekti, projekteerijate, alltöövõtjate ning oma töötajatega,” kommenteeris Eesti Ehitusettevõtjate Liidu tegevdirektor ja konkursi “Aasta Ehitaja 2014” žürii esimees Indrek Peterson.

Tondiraba jäähalli näol on tegemist keeruka ehitisega, mis on täis erakordseid lahendusi alates 4500 raudbetoonist elemendist, 2000 ruutmeetri suurusest ilma ühegi vuugita valatud betoonpõrandast kuni imposantsete, kuni 62 meetri sildega puitfermideni.

Tänavu kvalifitseerus Aasta Ehitajaks 18 nominenti, sealhulgas ka AS Merko Ehitus Eesti projektijuht Peeter Laidma Vääna-Jõesuu vee- ja kanalisatsiooni ehitustööde eest ning AS Merko Ehitus Eesti projektidirektor Tiit Joosti Ülemiste liiklussõlme ehitustööde juhtimise eest.

Konkursi “Aasta Ehitaja” eesmärk on leida parim ehitusjuht, kelle töö on pälvinud tunnustuse nii töö tellija, arhitekti, projekteerija kui ka omaniku järelvalve teostaja poolt. EEEL valis parimat ehitajat juba kuuendat aastat järjest ning konkursi eesmärk on ehitaja ameti väärtustamine ja oma ala parimate tunnustamine.

Eelnevatel aastatel on AASTA EHITAJA tiitli võitnud:
AS Merko Ehitus Eesti projektidirektor Tarmo Pohlak (2009) poolt juhitud Tallinki büroohoone ehitus
AS Merko Ehitus Eesti projektidirektor Tiit Joosti (2010) poolt juhitud Ämari lennubaasi ehitus
Arvo Kirotus (2011) poolt juhitud Reoveepuhastusjaama biofiltri ehitustööd
Tänane AS Merko Ehitus Eesti üldehituse juht, tollal Skanskas töötanud Keit Paal (2012) poolt juhitud Tallinna Ülikooli Loomemaja NOVA õppehoone ehitustööd
Aivo Pedak (2013) poolt juhitud Viljandi Riigigümnaasiumi hoone ehitustööd