Asud AS MERKO EHITUS kontserni kodulehel group.merko.ee

Aasta Ehitusinsener 2013 tunnustuse pälvis Merko projektidirektor Tiit Joosti

09.04.2014

Eesti Ehitusinseneride Liidu (EEL) poolt korraldatud konkursi Aasta Ehitusinsener 2013 võitjaks kuulutati AS Merko Ehitus Eesti projektidirektor Tiit Joosti, kellele tõi võidu Ülemiste liiklussõlme ehitustööde edukas juhtimine ehitusinsenerina.

Tiit Joostile tõi võidu suure ja Eesti mastaabis erakordse objekti – Ülemiste liiklussõlme edukas juhtimine ehitusinsenerina. Liiklussõlm on terviklik objekt, mis on ehitatud toimiva olemasoleva infrastruktuuri keskele ning mille nähtav osa on ainult nii-öelda jäämäe tipp ning enamik keerulisi töid peidus maa sees.

Liiklussõlm hõlmab 680-meetrist sõiduteetunnelit, kolme kergliiklustunnelit ja 150-meetrist viadukti. Mastaapsele ehitusprotsessile lisas keerukust Ülemiste järve naabrusest tingitud kõrge pinnavesi ning töötamine katkematus liiklusvoolus, toimiva rongiliikluse ja töötavate kommunikatsioonide alas. Liiklussõlmes on 8,7 km teid ja 7 km kergliiklusteid, kokku on asfalteeritud 155 000 ruutmeetrit. Kõige sügavamas kohas teostati  ehitustöid  16 meetrit allpool Ülemiste järve pinda.

Tiit Joosti on oma eduka karjääri jooksul juhtinud lisaks Ülemiste liiklussõlmele ka muid suuri, keerukaid ja ühiskondlikult olulisi ehitusprojekte. Neist Ämari lennubaasi ehituse juhtimise eest pälvis Joosti aastal 2010 ka Aasta Ehitaja tunnustuse.

Aasta Ehitusinseneri konkurss kuulutati EEL-i poolt välja esmakordselt sooviga muuta aunimetuse andmine iga-aastaseks traditsiooniks. Konkursi eesmärgiks on väärtustada ehitusinseneri elukutset ning tunnustada ehitusvaldkonna insenere silmapaistvate erialaste saavutuste eest.

EEL premeerib Aasta ehitusinsener 2013 võitjat võimalusega osaleda Helsingis toimuval rahvusvahelisel ICPMA konverentsil.