Asud AS MERKO EHITUS kontserni kodulehel group.merko.ee

Eesti suusatippude asutatud Team Haanja esimene toetaja on Merko

16.09.2015

Kaheksa Eesti suusatajat – Triin Ojaste, Algo Kärp, Raido Ränkel, Aivar Rehemaa, Marko Kilp, Alvar Johannes Alev, Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu – asutasid MTÜ Team Haanja, mille peamiseks eesmärgiks on tagada sportlaste professionaalne ettevalmistus algavaks hooajaks. MTÜ esimene sponsor on Eesti suusatamise pikaajaline toetaja AS Merko Ehitus.

MTÜ Haanja juhi Karel Tammjärve sõnul soovib sportlaste endi initsiatiivil loodud Team Haanja koostöös sportlaste, toetajate ja koostööpartneritega anda oma panuse Eesti suusaspordi ja -sportlaste arengusse, luues tingimused kaasaja nõuetele vastavaks ettevalmistuseks. “Oleme võtnud eeskuju sarnasel kontseptsioonil töötavatest eratiimidest Soomes, Rootsis ja Norras, mis toimivad ühise suurema eesmärgi nimel, omades seejuures iseseisvat sponsorstruktuuri. Meil on ambitsioonikaid sportlasi ja loodetavasti ka potentsiaalseid toetajad, keda katsume omavahel kokku viia. Suusaliidu võimalused on piiratud ja kogu Eesti spordi rahastamine otsib parajasti elujõulisemat kontseptsiooni. Meil tuleb aga hooaeg peale ja seetõttu pidime ise käised üles käärima,” selgitas Karel Tammjärv.

Täna kirjutati alla koostööleping Team Haanja  suurtoetaja Merko Ehitusega. “Merko on olnud Eesti suusatamise jõuline toetaja juba pea mitu aastakümmet ja meil on heameel, et ettevõte on nõus jätkuvalt panustama suusatamise tulevikku ka siis, kui olevik ei ole kõige roosilisem. Usume ja loodame, et  Merko panus Team Haanjasse julgustab ka teisi toetajaid esile tulema ning otse meie suusatajatesse ja Eesti suusaspordi tulevikku investeerima. Samuti hindame väga, et Merko panustab ka kogu Eesti rahva sportimisvõimaluste parandamisse ning peab tähtsaks, et võimalikult paljudel eestimaalastel oleksid tasuta ning kättesaadavad tervisespordiga harrastamise võimalused oma kodukohas,“ lausus Tammjärv. Merko Ehitus on koos Eesti Energia ja Swedbankiga kümme aastat panustanud  Eesti Terviseradade võrgustiku arendamisse, kuhu tänaseks kuulub üle Eesti enam kui 100 heas korras ning enamjaolt valgustatud raja, mis ootavad tervisesportlasi ööpäevaringselt.

„On positiivne, et tippsuusatajad otsivad uut arengumudelit, ning loodame, et Team Haanja toob Eesti suusatamisse uut hingamist. Oleme olnud murdmaasuusatamise pikaajaline toetaja kahel eesmärgil: anda oma panus maailma tippudega võistlevate Eesti suusatajate arengusse ning nende eeskuju abil innustada üha rohkem eestimaalasi liikuma ja tervispordiga tegelema,“ ütles AS Merko Ehitus juhatuse esimees Andres Trink.

Team Haanja on sportlaste initsiatiivil käivitatud MTÜ, mille eesmärgiks on uute sportlaste viimine rahvusvahelisse tippu ja seniste tegijate püsimine rahvusvahelises konkurentsis, aidates kaasa tingimuste loomiseks kaasaja nõuetele vastavaks ettevalmistuseks.

Team Haanja1