Asud AS MERKO EHITUS kontserni kodulehel group.merko.ee

Merko Ehitus kasvatas teises kvartalis nii müügitulu kui puhaskasumit

08.08.2013

ASi Merko Ehitus 2013. aasta teise kvartali müügitulu ulatus 65,9 miljoni ning 6 kuu müügitulu 113,7 miljoni euroni, kasvades eelmise aasta sama perioodiga võrreldes vastavalt 11,5% ja 6,4%. Teise kvartali puhaskasum oli 2,3 miljonit ning 6 kuu puhaskasum 4,0 miljonit eurot võrrelduna eelmise aasta sama perioodi 0,4 ja 0,6 miljoni eurose tulemusega.

„Merko ettevõtete teise kvartali koondtulemused vastasid me ootustele nii müügitulu kui puhaskasumi osas. Meie jaoks on oluline, et ligi 50% selle aasta jooksul sõlmitud uute ehituslepingute mahust on seotud eratellijatega – võrreldes aastataguse situatsiooniga on olukord turul selles osas märkimisväärselt paranenud. Kasvu jätkumist samas tempos ei saa prognoosida, ent töötame eesmärgiga hoida ja tugevdada oma positsiooni eratellijate turul,“ ütles ASi Merko Ehitus juhatuse esimees Andres Trink.

Andres Trinki sõnul valitseb ehitusturul uute lepingute saamisel jätkuvalt tihe hinnakonkurents, mis piirab ehitustegevuse kasumlikkust ning on suureks väljakutseks olemasoleva brutomarginaali taseme hoidmisel uutel hangetel. Merko Ehituse teise kvartali brutokasumimarginaal oli 8,5% ning 6 kuu näitaja 8,6%, mõlemad paranesid eelmise aastaga võrreldes ligi 4%.

„Positiivseks tuleb pidada Eesti teedeehituse valdkonna häid tulemusi esimesel poolaastal ning tänu korterituru aktiivsuse paranemisele suutsime müüa kortereid planeeritud mahus nii Tallinnas, Riias kui Vilniuses. Korterituru positiivseid arenguid arvestades näeme võimalusi uute arendusprojektide käivitamiseks lähema 12 kuu jooksul kõigis kolmes Balti riigi pealinnas,“ lisas Andres Trink.

2013. aasta 6 kuuga on müüdud 94 korterit kogumaksumusega 10,8 miljonit eurot käibemaksuta võrreldes 67 korteri ja 8 miljoni euroga eelmise aasta samal perioodil.

Suuremate objektidena olid ettevõttel teises kvartalis töös Põhja-Eesti Regionaalhaigla Mustamäe korpuste rekonstrueerimine, KTN Tallinna logistikakeskuse II ehitusjärjekorra I etapi ehitustööd ning Tondiraba jäähalli ehitus. Lisaks jätkusid Vääna-Jõesuus torustike rekonstrueerimine ja Kohtla-Järve tööstusjäätmete ja poolkoksi prügila sulgemine. Teedeehitusvaldkonna suurima objektina jätkatakse 2013. aasta lõpus valmiva Ülemiste liiklussõlme ehitust. Teises kvartalis taaskäivitati Tallinnas asuva Kentmanni tänav 6 elu- ja ärihoone ehitus ning alustati uute arendusprojektidega Riias Skanstese linnaosas ja Vilniuses Mokslininku tänaval.