Asud AS MERKO EHITUS kontserni kodulehel group.merko.ee

Merko pani nurgakivi Vilniuse Rinktines Urban arendusprojektile

05.05.2017

Uus Rinktinės Urban elamukvartal Vilniuse kesklinnas hõlmab kolme eluhoonet ja Ibise hotelli ning kogu kompleksi ühendavat kahekorruselist maa-alust parklat. Hotell valmib 2018. aasta suvel ja elumajad 2018. aasta teisel poolel.

„Nutikas ja avatud Vilniuse linn uueneb ja kasvab. Nerise jõe paremale kaldale, energia- ja tehnikamuuseumi ja endise kontserdi- ja spordipalee vahelisele alale investeeritakse miljoneid ning vähemalt kolm üleilmset hotellivõrgustikku kavatseb siin uksed avada. Paari aastaga saab sellest piirkonnast turistidele ja kohalikele elanikele väga atraktiivne koht. Mul on hea meel näha sellist investeerimisaktiivsust ning võtan endale ja oma meeskonnale kohalikus omavalitsuses ülesandeks teha kõik, mis meie võimuses, et uued asukad end siin võimalikult mugavalt ja hästi tunneksid,“ sõnas Vilniuse linnapea Remigijus Šimašius krundile sümboolse kapsli matmise tseremoonial peetud kõnes.

Rinktinės Urban projektile pandi nurgakivi 21. aprillil. Kompleksi ehitustööde algus on Vilniuse linna jaoks tähtis sündmus, kuna sellises asukohas mahajäetuna seisnud krunt kahjustas mitte ainult piirkonna, aga ka kogu Vilniuse kuvandit. Vaid kilomeetri kaugusel seisavad moodsad kõrghooned ja teisel pool asuvad linna tähtsaimad arhitektuurimälestised, sealhulgas Gediminase loss, samas kui seda piirkonda pidasid nii kohalikud elanikud kui ka linna külastajad unarusse jäetud räämas külakeseks. Nüüd aga kerkib siia mugav elamukvartal hotelli ja kortermajadega.

„Linna arendusplaane arvestades oleme uhked, et saame rikastada kohalikku turgu selle moodsa ja ideaalse asukohaga AccorHotelsi säästuhotellide brändi Ibis hotelliga. Orbise strateegia põhineb kestlikul arengul ning Ibis Vilnius saab olema esimene hotell Leedus, millel on BREEAMi sertifikaat. See investeering märgib Orbise hoogustunud arenguplaane seoses lähitulevikus AccorHotelsi brändihotellide avamisega Baltimaades,“ lisas Orbis S.A. juhatuse esimees ja tegevjuht Gilles Clavie.

Uude kompleksi kerkiv Ibise hotell vastab jätkusuutlikke ehitusprojekte käsitlevatele BREEAMi keskkonnahoidlikele standarditele. Hotellis on kava kohaselt 164 tuba, restoran, baar ja konverentsiruumid. See on AccorHotelsi partneri Orbis Hotel Groupi esimene investeering säästuklassi hotelli Leedus. Hotelli investeeritakse kokku 11 miljonit eurot.

„Meil on hea meel panna vundament uuele hoonekompleksile, mis märgatavalt muudab Vilniuse kesklinna ilmet. Merko on viimastel aastatel omandanud kesklinna kinnisvaraarenduse ja ehitusprojektide vallas palju kogemusi ning seepärast ei kahtle me, et see kompleks sobib harmooniliselt pealinna kui moodsa ja kasvava linna üldise kuvandiga,“ rääkis projekti arendaja ja ehitaja UAB Merko Statyba tegevjuht Saulius Putrimas. „Meie ettevõte on üks vähestest Leedus tegutsevatest rahvusvahelistest ehitusfirmadest ning tänu me töötajate kogemustele ja kasutatavale uusimale tehnoloogiale järgime kõrgeid ehitus-standardeid. Loodame, et meie ehitatud majade elanikud ja partnerid usaldavad meid täielikult. Samuti on meil hea meel teha koostööd oma partneri Orbis Hotel Groupiga.“

„Selles Vilniuse üsna lärmakas ja dünaamilises piirkonnas on kvartali tulevastel elanikel kauni haljastuse, laste mänguväljaku, väikerajatiste ja dekoratiivse valgustusega vaikne ja eraldatud siseõu,“ rääkisid arhitektid ja projekti autorid Tadas Balčiūnas ja Dainius Čepurna. Arhitektide sõnul oli kõige olulisem ülesanne koostada projekt, mis muudaks Vilniuse kesklinnas asuva mahajäetud krundi esteetiliselt väärtuslikuks ja aktiivse linnaeluga sobivaks linnaruumiks, projekteerides samas moodsad ja mugavad kodud, mis rahuldavad linnaelanike tänapäevaseid vajadusi.