Asud AS MERKO EHITUS kontserni kodulehel group.merko.ee

Sport ja liikumine

Spordi valdkonnas toetame noortespordi arendamist, keskendudes suusatamisele. Lisaks panustame Eesti Terviseradade projekti, mis aitab kaasa paljudele inimestele sportimis- ja aktiivse puhkamise võimaluste loomisele.

EESTI TERVISERAJAD

Merko väärtustab sporti ja tervislikke eluviise ning pani 2004. aastal aluse Eesti Terviseradade võrgustiku loomisele. Koostöös  Swedbanki ja Eesti Energiaga juhitud ettevõtmise eesmärk on korrastada ja välja arendada Eestimaa liikumis- ja spordirajad, et kindlustada looduses aastaringse ja tasuta aktiivse liikumisvõimaluse kättesaadavus kõigile huvilistele ning populariseerida sportlikke eluviise.

Enam kui kümneaastase töö tulemusel on tänaseks üle Eesti 103 terviserada ja ligi 1000 km liikumisradasid või -teid, millest pehme kattega rajad moodustavad 800 km, kõvakattega teed ligi 200 km ning valgustatud teed või rajad ligi 200 kilomeetrit. 100 000 elaniku kohta on Eestis keskmiselt 59,8 km hooldatud ning 15,4 km valgustatud terviseradasid.  Aastas külastatakse terviseradasid hinnanguliselt ligikaudu neli miljonit korda. Radade kasutajate navigeerimise lihtsustamiseks on radadele paigaldatud 64 suurt rajakaarti ning 54 terviserada kasutavad sihtasutuse poolt kujundatud ja paigaldatud rajatähistusi. Nii liikumisele eelnevate kui järgnevate venitusharjutuste tegemiseks on paigaldatud üle Eesti 30 venitusseina. Sihtasutus on tänaseks tootnud ka enam kui 60 eesti- ja venekeelset õppevideot. Tänaseks on rajatud sihtasutuse algatusel ka ligi 40 siseterviserada erinevate Eesti ettevõtete ja organisatsioonide hoonetes. Siseradade eesmärk on rõhutada regulaarse liikumise olulisust ning soodustada liikumist ka hoonete sees.

Aastatel 2005-2016 on SA Eesti Terviserajad investeerinud oma asutajate toel terviseradade arendamisse kokku 4,2 miljonit eurot. Investeeringuid on tehtud kõikidesse Eesti maakondadesse, suurimad investeeringud on läinud Harjumaale, Tartumaale ja Ida-Virumaale. Tulenevalt radade asukoha regiooni elanikkonna eelistustest ja kasutamise aktiivsusest on suurimad investeeringud tehtud Pirita, Nõmme-Harku, Kõrvemaa ja Jõulumäe spordikeskustesse ja radadesse.

Perioodil 2004-2016 tehtud koguinvesteering (hõlmab lisaks SA Eesti Terviserajad poolt tehtud investeeringutele ka riigi ja kohalike omavalitsuste investeeringuid ning Euroopa Liidult saadud toetusi) Eesti terviseradade võrgustiku arendamisse ulatub ligi 35 miljoni euroni. Maakondadest on enim investeeringuid saanud Harjumaa, Ida-Virumaa ning Põlvamaa ja Viljandimaa.

EESTI SUusatamine 

Merko on pikka aega toetanud Eesti suusatamist eesmärgiga anda oma panus tippsportlaste arengusse ning nende eeskuju abil innustada üha rohkem eestimaalasi tegelema liikumise ja tervisespordiga. Merko oli kümme aastat Eesti Suusaliidu koostööpartner, toetades Eesti murdmaasuusatamise rahvuskoondist ning järelkasvukoondist.

2015. aastast toetab Merko kaheksa suusataja initsiatiivil loodud MTÜ-d Team Haanja, mille eesmärgiks on uute sportlaste viimine rahvusvahelisse tippu ja seniste tegijate püsimine rahvusvahelises konkurentsis, aidates kaasa tingimuste loomiseks kaasaja nõuetele vastavaks ettevalmistuseks. Team Haanjasse kuulub kaheksa sportlast: rahvuskoondise liikmed Triin Ojaste, Algo Kärp, Raido Ränkel, Aivar Rehemaa, Karel Tammjärv ja U23/järelkasvukoondise liikmed Marko Kilp, Alvar Johannes Alev ja Andreas Veerpalu.
Team Haanja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EESTI TENNISE LIIT

Eesti tennis on oma enam kui 100-aastase ajaloo vältel parimas seisus: seda nii tippspordi kui harrastajate tasemel. Merko on sõlminud Eesti Tennise Liiduga kolmeaastase koostöölepingu, keskendudes Eesti täiskasvanute tipptennise ning rahvusvaheliste turniiride korraldamise toetamisele, andes sealhulgas panuse Jürgen Zoppi arengusse ning 2015. aasta suvel Pärnus toimunud Merko Estonian Openisse.
Vaata: Merko Estonian Open 2015 fotogalerii

MUUD TOETUSPROJEKTID

Merko on toetanud Eesti vormelisõitjat Martin Rumpi, kes 2014. aastal sõitis mainekas Vormel Renault 2.0 Eurocup sarjas Fortec meeskonna ridades. 2013. aastal tegi Rump eduka debüüthooaja vormeliroolis, tulles tuli nii Põhja-Euroopa karikasarjas kui Rootsi meistrivõistlustel Vormel Renault 1.6 sarjas teisele kohale ja ta valiti Eesti aasta parimaks vormelipiloodiks. Kahe hooaja vahel osales Rump Uus-Meremaal vormel-Toyota sarjas, kus võitis maineka New Zealand Motor Cup karika, mille võitjate seast leiab mitu vormel-1 maailmameistrit, tuli parimaks uustulnukaks, võitis sõite ja oli sarja kokkuvõttes neljas. Oma kõrgeimaks sihiks peab Rump kuninglikku vormelisarja F1.

2013. aastal toetas Merko GP3 sarjas võistlevat autosportlast Kevin Korjust. GP3 sari on suunatud noortele sõitjatele, mille eesmärgiks on luua nii-öelda astmelaud GP2 sarja ja sealt edasi vormel-1 sarja.

Merko on toetanud rahvusvahelist ITF-sarja tenniseturniir Merko Open, mis toimus Tere Tennisekeskuses Tondil 18.-23. juulil 2011. 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga tenniseturniiril tegi suve ainsa kodumaise üksikmänguvõistluse Eesti meeste esinumber Jürgen Zopp. Oleme toetanud ka rahvusvahelistele nõuetele vastava rannavõrkpalli ja -jalgpalli keskuse rajamist Tallinna, keskuse rajas Audentese Võrkpalliklubi.

TOETUSPROJEKTID LÄTIS

Lätis on Merks alates 2001. aastast toetanud RSU/Merks naiste korvpallitiimi. Tegemist on ettevõtte esimese ning tänaseni kestva toetusprojektiga, mille eesmärk on aidata kaasa Läti noorte sportlaste arengusse.

Mitu aastat on Merks toetanud ka tantsuvõistlust Baltic Grand Prix, mis on Baltimaade suurim ja prestiižseim ning ühtlasi Euroopa üks suurimaid omataolisi üritusi, kus on osalejaid üle maailma. 2014. aastal anti Merks Cup autasu välja täiskasvanute Ladina-Ameerika tantsude kategoorias.