Asud AS MERKO EHITUS kontserni kodulehel group.merko.ee

Olympic Entertainment Groupi rajatava Hiltoni hotelli ehitab Merko

18.07.2013

Olympic Entertainment Group rajab Tallinnasse Kreutzwaldi tänavale senise Park Hotel & Casino asemele uue luksushotelli, mille operaatoriks saab Hilton Worldwide. Uue, ligikaudu 36 miljonit eurot maksva hotelli- ja meelelahutuskompleksi ehituse peatöövõtjaks on Merko Ehitus Eesti ning valmimisajaks 2015. aasta lõpp.

Olympic Entertainment Groupi nõukogu esimehe Armin Karu kinnitusel on käesolev projekt OEG ajaloos märgilise tähtsusega, kuna tegemist on esimese nn. kasiinohotelliga, mis on projekteeritud vastavalt ettevõtte enda nägemusele kõrgetasemelise hotelli ja tippkasiino kooslusest. „Eesti mastaabis saab see olema ainulaadne ja eksklusiivne rajatis, mis pakub kombineeritult omanäolist meelelahutus- kui ka majutusteenust nii äri- kui puhkuseturistile ning mida on võimalik edukalt müüa ka sellistel välisturgudel nagu Põhja- ja Kesk-Euroopa ning Venemaa,“ rõhutas Karu.

Uue hotellikompleksi rajamiseks lõpetab senine hotell ja kasiino töö käesoleva aasta 31. oktoobril,  mil alustatakse Kreutzwaldi tänaval vana hoone lammutustöid. 2014. aasta veebruarist plaanitakse alustada uue hoone ehitamist, mis peaks lõplikult valmima 2015. aasta detsembris.

„Meie ajalugu Euroopas on ligi 60 aasta pikkune ja meil on väga hea meel teatada laienemisest ka Balti regiooni,“ ütles Hilton Worldwide’i arenduse valdkonna vanem-asepresident Patrick Fitzgibbon. „Hilton Tallinn saab olema kõrgekvaliteediline projekt ja suurepärane näide sellest, kuidas Hiltoni kaubamärk Euroopa pealinnades ja reisisihtkohtades laieneb,“ lisas Fitzgibbon.

„Tallinna kesklinna kerkib uus hotell üle mitme aasta ning Hiltoni hotelli näol on tegemist vaieldamatult väga eksklusiivse ehitisega. Luksushotelli kõrgetele kvaliteedinõuetele lisab ehituslikku keerukust ka kaubamärgile kohane silmapaistev arhitektuur. Meil on rõõm anda omalt poolt suur panus terviktulemusse, vastutades lisaks ehitusele ka hotellikompleksi projekteerimise ning sisustamise eest,“ ütles Merko Ehitus Eesti juhatuse esimees Tiit Roben.

1969. aastal valminud ning algselt Kungla hotelli nime kandnud 8-korruselise ja 121 numbritoaga amortiseerunud hotellihoone asemele kerkib 13-korruseline silmapaistev hotelli- ja meelelahutuskompleks. Rajatav hoone hakkab koosnema 4-korruselisest madalast ja selle peal olevast 9-korruselisest kõrgest hoonemahust. Madalas osas hakkavad paiknevad hotelli vestibüül, kasiino, konverentsikeskus, SPA ja restoran. Kõrgem osa saab olema majutuskorruste käsutuses. Hoone kolmele ülemisele korrusele tulevad executive korrused, kus asuvatel tubadel on Prantsuse rõdud. Hotelli viimasel korrusel hakkab asuma executive lounge. Hoone alla tuleb maa-alune parkla ning katusele rajatakse võimalusel helikopteri maandumisplats. OEG uus esinduskasiino hakkab paiknema 1 600 ruutmeetril hotellikompleksi esimesel korrusel. Hotellis hakkab olema 202 numbrituba, millest pooled omavad vaadet Politseipargile. Alates 5. korrusest avaneb tubadest vaade vanalinnale ning Gonsiori tänava poolselt küljelt ka merele. Hotelli restoran hakkab paiknema tänava tasapinnast umbes 13 meetri kõrgusel, pakkudes kaunist pargivaadet. Samal korrusel restoraniga asub SPA/tervisekeskus. SPA-l ja restoranil saab olema suviseks kasutuseks õue avanev haljastatud terrass puhke- ja toitlustusalaga. Konverentsikeskus on planeeritud eraldi korrusele ning hakkab koosneb eri suurusega multifunktsionaalsetest ruumidest, mida on omavahel võimalik teisaldatavate seintega jagada ja liita ning ühtlasi pakkuda konverentsiteenust kokku 720 inimesele.

Iseloomulikud näitajad