Asud AS MERKO EHITUS kontserni kodulehel group.merko.ee

Vana-Kalamaja 31/ Suur-Laagri 2 korterelamudVana-Kalamaja 31 / Suur-Laagri 2, Tallinn

2014. aasta sügisel valmis arhitekt Paavo Kaisi poolt projekteeritud Kalamaja asumile iseloomuliku käekirjaga kaks kolmekorruselist kortermaja. Hoonete keldrikorrus on monoliitbetoonist, esimene ja teine korrus Columbia plokist, vahelaed õõnespaneelidest. Kolmanda korruse välisseina konstruktsioonid on puidust. Fassaad on kaetud puidust laudisega ning kaunistatud reljeefsete puidust detailidega. Mõlemas majas on 6 korterit ning keldrikorrusel kaks äripinda ja panipaigad. Hooned asuvad ühel kinnistul, mida piirab puitlippidest aed ning mille hoovi mahuvad korteriomanike autod, mänguväljak ja lehtla.
Eerik Olle ja Ahti Peetersoo poolt loodud sisekujunduses domineerivad heledad toonid, mida vastavalt kliendi soovile täiendavad erineva tooniga tammest laudparkett põrandad. Sise- ja välisuksed on Kalamajale omased värvitud tahveluksed. Väljast valged puidust aknad on seestpoolt kaetud valge lasuuriga. Treppide astmed on kaetud massiivsete paekivist plaatidega.
Valminud korterid on varustatud „targa kodu“ lahendusega, mis võimaldab tahvelarvutist juhtida korteri sisekliimat (ventilatsiooni ja kütet) ja valgustust.

Tellija:
AS Merko Ehitus
Projekti nimi:
Vana-Kalamaja 31/ Suur-Laagri 2 korterelamud
Kategooria:
Hooned
Ehitise tüüp:
Eluhooned
Arhitekt:
Paavo Kais
Tööde iseloom:
Uus ehitis
Riik:
Eesti
Aadress:
Vana-Kalamaja 31 / Suur-Laagri 2, Tallinn
Projekti algus:
2014
Valmimise aasta:
2014
Iseloomulik näitaja:
Brutopind 1601 m²; kaks 3-korruselist kortermaja; kokku 12 korterit