Asud AS MERKO EHITUS kontserni kodulehel group.merko.ee

Radisson Blu Hotel Lietuva laiendusele pandi nurgakivi

17.05.2017

10. mail pandi nurgakivi Vilniuses, Nerise jõe paremkaldal asuvale säravale Radisson Blu Hotel Lietuva laiendusele. Hotelli kinnisvarainvestorid, Norra kinnisvaraarendusettevõte Linstow AS, hotellioperaator Rezidor Hotel Group ja Merko Statyba teatasid, et uue projektiga lisatakse veel üks torn, et muuta hotell kahest hoonest koosnevaks kompleksiks.

Uus kõrgetasemeline äriklassi hotell tuleb 8-korruseline, hotelli territooriumi kogupindala suureneb 39 500 ruutmeetrini. Hotelli uus hoone, milles on 165 uut tuba, avab uksed 2018. aasta mais. Kokku 456 toaga tugevdab Radisson Blu Hotel Lietuva oma positsiooni Vilniuse suurima tubade arvuga hotellina. Esimesel korrusel asuvad kaubanduspinnad, 2. ja 3. korrusel on renditavad büroopinnad ja ülejäänud viiel korrusel asub hotell. Hoones on maa-alune parkla ja otsene juurdepääs olemasolevale hoonele.

„Vilnius on dünaamiline linn ja meie jaoks oluline turg. Me näeme äri ja puhkusereisijate jätkuvat huvi kinnisvara ja linna suhtes ning samuti laienevat konverentsiturismi. Uued lisatoad võimaldavad hotellil pakkuda majutust suuremale arvule üritustele, mis on positiivne nii linna kui ka hotelli jaoks. Meil on hea meel, et lisame Vilniusesse hotellitube ning me näeme selles pulbitsevas linnas veelgi rohkem potentsiaali,” ütles David Jenkins, Venemaa, Baltikumi ja SRÜ äriarenduse asepresident.

„Ma tahaksin õnnitleda Radisson Blu Hotel Lietuvat hotelli laienemise puhul Vilniuses. See näitab, et linna majandus- ja turismisektor on kasvamas ning need tulemused on jätkuvalt positiivsed. Lisaks ei ole konverentsiturismi potentsiaal veel täielikult ära kasutatud, seega on hotellide laienemine Vilniuse jaoks oluline samm,” ütles Vilniuse linnapea Remigijus Šimašius. „Vilniuses on ette näha veel Konstitucijose avenüü ja jõekalda vahele jääva linnaosa harmooniline laienemine. See osa linnast muutub kiiresti Vilniuse teiseks linnasüdameks,” lisas ta.

Kinnitatud plaani alusel usaldas Rezidor Hotel Group projekti arenduse Merko Statybale. Ehitustööde kogumaht on 15,7 miljonit eurot. Kinnisvaraarendaja lubab, et uus Radisson Blu Hotel Lietuva ehitis vastab keskkonnahoidlikule ehitiste hindamise ja sertifitseerimise standarditele. Projekti kohaselt saab hoonel olema energiatõhususe klass A+ ja see on arhitektuurilise idee, ehitusmaterjalide ja energia säästmise lahenduste harmooniline ühendus. Hoone mugavus tagatakse täiustatud, keskkonnasõbraliku ja energiatõhusa kütte- ja ventilatsioonisüsteemiga.

„Neliteist aastat tagasi rekonstrueeriti Radisson Blu Hotel Lietuva peahoone. Täna jätkame uue jõu ja strateegiaga oma lubaduse täitmist hotelli arendamisel. Meil on hea meel teatada, et uus ehitis saab BREEAM-i sertifikaadi, mis hõlmab kaasaegset disaini, efektiivsust, mugavust ja heaolu,” ütles Saulius Putrimas, Merko Statyba juhataja.