Asud AS MERKO EHITUS kontserni kodulehel group.merko.ee

Riia Skanstes PARKS korteriprojekt on valminud

12.09.2017

Merks on lõpule viinud Skanstes Parksi korteriarendusprojekti ehituse, mille kolmes korterelamus on kokku 130 uut
korterit. Elukeskkonda täiustab 21 000 m² suurune korralikult varustatud avalik park, mänguväljakud ja maa-alune parkla.

Projektiga alustati 2015. aastal. Kõigepealt ehitati korterelamu Grostonas 12 ning seejärel korterelamud Dikmanu 4 ja Vesetas 15, mis valmisid septembris, tõmmates Skanstes Parksi projekti üldehitustöödele joone alla.

SIA Merks juhatuse esimees Oskars Ozolins: „Euroopa linnade keskused on sageli ehitatud, mõeldes turistidele ja kontoritöötajatele, ent samas on need ka mugavad kohad linna tõelistele asukatele – elanikele. Nõudlust linnakeskuse läheduses asuvate moodsate eluasemete järele kinnitab asjaolu, et kõik meie varasemate projektide Skanstes Virstones ja Skanstes Mājas korterid on välja müüdud ning ka Skanstes Parksi korteritest enam kui pooled on tänaseks juba kas müüdud või broneeritud. Merks kavatseb ka edaspidi arendada ja ehitada uusi korterelamuprojekte linnakeskuse läheduses, muutes piirkonna atraktiivseks elukohaks.”

Skanstes Parks on osa Riia uusarendusest, millega jätkatakse Skanstese piirkonna väljaehitust moodsaks keskuseks. Linnakeskuse lähedal uue korteri ostmise võimalused on Riias endiselt piiratud ja seetõttu on Skanstese piirkonna arendamise üks eesmärke luua uusi moodsaid eluasemeid, mille läheduses on olemas kogu oluline taristu: koolid, lasteaiad, spordikeskused, meditsiiniasutused ja ühistranspordivahendid.