Asud AS MERKO EHITUS kontserni kodulehel group.merko.ee

Ettevõttest

Merko Ehitus keskendub ehituse peatöövõtule ning professionaalsele ehituse ja kinnisvara arenduse täislahenduse pakkumisele.

Pikaajalised kogemused erinevatest riikidest, ehitusteenuste lai ulatus, paindlikkus, usaldusväärsus ja tähtaegadest kinnipidamine ning eelkõige kvaliteet on aidanud kontserni ettevõtetel saavutada tugeva positsiooni Baltikumis. Sõltuvalt tellijate vajadustest teostavad kontserni ettevõtted nii väikesemahulisi ehitustöid kui ka mastaapseid, keerukaid ja innovaatilisi projekte, keskendudes ehituse peatöövõtule ja projektijuhtimisele. Merko Ehitus kuulub ka juhtivate elamuehituse ettevõtete hulka Balti riikides.

Kontserni kuuluvad terviklahendusi pakkuvad ehitus- ja kinnisvaraarenduse ettevõtted, millest suuremad on Eestis AS Merko Ehitus Eesti (100%), Lätis SIA Merks (100%), Leedus UAB Merko Statyba (100%) ja Merko Bustas (100%) ning AS Merko Ehitus Eesti kontserni kuuluvad ettevõtted Tallinna Teede AS (100%) ja AS Merko Infra (100%). Alates 2016. aastast kuulub kontserni ka Norra ehitusettevõte Peritus Entreprenør AS (56%). Valdusettevõte AS Merko Ehitus vastutab kontserni erinevate äriühingute strateegiate väljatöötamise ning elluviimise eest eestkätt ressursside paigutuse ja pikemaajalise planeerimise kaudu.

Merko aktsiad on noteeritud NASDAQ Tallinn börsil alates 1997. aastast. Kontsern annab tööd pea 800 inimesele. Ettevõtte 2018. aasta müügitulu oli 418,0 miljonit eurot.

Kontserni suurematele ehitusettevõtetele on omistatud rahvusvahelised kvaliteedi-, keskkonnakaitse- ja tööohutuse sertifikaadid ISO 9001, ISO 14001 ja OHSAS 18001.