Asud AS MERKO EHITUS kontserni kodulehel group.merko.ee

Üldehitus

Üldehitus hõlmab erinevate hoonete ehitust alates äri- ja büroohoonetest, kaubandus- ja meelelahutuskeskustest kuni avalike ja elukondlike ning spetsiifiliste tööstushooneteni. Kontserni ettevõtted pakuvad Eestis, Lätis, Leedus ja Norras ehituse peatöövõtu raames strateegilist nõustamist ja kvaliteetset terviklahendust vastavalt tellija vajadustele: ettevalmistus, projekteerimine, ehitus, sisustus ja garantiiaegne teenindus.

Eesmärgiga pakkuda tellijatele terviklikumat ja kvaliteetsemat teenust ning tõhustada koostööd erinevate osapoolte vahel, on Merko võtnud kasutusele mudelprojekteerimise. Kaasaegne lahendus võimaldab senisest paremini luua kujutluspilti olemasolevast hoonest ja selle mahust, teostada projektlahenduste vastuolude kontrolli, võimaldab arvutada projekti ehituslikke mahtusid ning toota projekti 3D visuaale. Lisaks võimaldavad hoonesimulatsioonid paremini hinnata projekteeritava hoone tulevasi energiavajaduse ja halduskulusid ning ka kasutusmugavust.


Merko ehitatud on suur osa Tallinna südalinna uusehitistest: Maakri ärikvartalHilton Tallinn Park Hotell, Tornimäe korterihoone, SEB ärihoone, Viru ja Solaris Keskus, kinokompleks Coca-Cola Plaza, Tallink City Hotel, Nordic Hotel Forum. Lisaks on Merko ehitatud unikaalne Eesti Kunstimuuseumi hooneTallinna Lennujaama lennukite hoolduskompleks, Narva-Jõesuu hotell ja vabaaja veekeskus Noorus SPA Hotel, multifunktsionaalne Tondiraba jäähall, koostöös rahvusvahelise peatöövõtjaga valmis Iru jäätmeenergia plokk WTE.

Lätis on Merko ehitanud tänase Swedbanki peahoone, multifunktsionaalse vabaajakeskuse Riga Arena, Spice ja Spice Home kaubanduskeskused, Cesise arestimaja ning Cēsu Alus õlletehase tootmishooned. 2015. aastal valmisid suurobjektid Polipaks tehasehoone Marupes ja multifunktsionaalne keskus Liepajas Dzintars. Leedu objektidest tõstame esile hotelli Lietuva, Lietuvos Telekomase peahoonet, Baltimaade üht suurimat, Panorama kaubanduskeskust, Balsiai koolimaja ning Saules Miestas kaubanduskeskust Šiauliais, samuti Rahvusvahelise Ameerika Kooli spordihalli ehitust.