Kõik uudised

Merks ehitab Riiga tänapäevase VERDE ärikeskuse

Merks ja SIA Hanzas 14, mille omanik on Capitalica Baltic Real Estate Fund I, sõlmisid lepingu Verde ärikompleksi ehitamiseks Skanste piirkonnas Riias. Verde ärikeskusest saab üks Riia suuremaid ärikeskusi, mille kogupind on koos maa-aluse parklaga 45 000 m2.

„Aasta alguses välja kuulutatud rahvusvaheline ehitushange pälvis ehitusturul osalejate seas laialdast tähelepanu. Pakkujatele seati väga kõrged kvaliteedinõuded. Ärikeskuse ainulaadsest arhitektuurilisest ja insenertehnilisest lahendusest tingituna hinnati kõiki pakkumusi hoolikalt. Usume, et koostööpartneriks valitud SIA Merksiga, kellel on eksklusiivsete hoonete ehitamisel ulatuslik kogemus, kulgeb projekti elluviimine sujuvalt ja täpselt,“ ütles Verde projekti arendamise eest vastutava Capitalica Asset Managementi tegevjuht Andrius Barštys.

„Riias ei ole rohket pakkumist esmaklassilistele ärikeskustele. Seetõttu peame võimalust osaleda selle suurejoonelise projekti elluviimisel oma kompetentsi ja kogemuse kõrgeimaks tunnustuseks. Ainulaadse ja jätkusuutliku Verde ärikompleksi ehitusega täidame oma ettevõtte visiooni pakkuda usaldusväärseid lahendusi ja mõtete kõrgetasemelist teostust,“ sõnas Merksi juhatuse liige ja ehitusdirektor Andris Bišmeistars.

Verde keskuse ehitusega alustatakse selle aasta juulis. Esimese etapi tööde hulka kuulub büroohoone ja maa-aluse parkla ehitamine üldpinnaga 29 500 m2. Lepingu maksumus on üle 31 miljoni euro, millele lisandub käibemaks. Esimese etapi tööd plaanitakse lõpule viia 2022. aasta esimeses kvartalis. Teise etapi ehituse algus otsustatakse 12 kuu jooksul alates lepingu allkirjastamise kuupäevast. Teine etapp hõlmab büroohoonet üldpinnaga 15 600 m2. Lepingu maksumus on üle 17 miljoni euro, millele lisandub käibemaks. Kogu kompleks peaks valmima 2023. aastal.