Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Akropole multifunktsionaalne keskusAsukoht

Tööde iseloom

Muud

Staatus

Valmimise aeg


Hooned
Insenerrajatised
Betoonitööd

Akropole ostu- ja meelelahutuskeskus on suurim ehitusprojekt Merko kontserni portfoolios. Hoones, mille siseruumide kogupindala on 98 000 m², on kontoripinda 12 000 m². Ülejäänud alal asub üle 140 kaupluse, umbes 30 kohvikut ja restorani, liuväli, kino, bowlingusaal ja laste mänguala.

Akropole multifunktsionaalse keskuse kujundus ühendab oleviku ajalooga, kuna 19. sajandil paiknes territooriumil kuulus Kuznetsovi portselani- ja fajansitehas. Osa hoonest projekteeriti nii, et see ajalooline pärand välja paistaks. Siin on Kuznetsovi portselanimuuseum, säilitati ja taastati tehase kaks korstnat ning vana tehase fassaadifragmentidest ehitati keskusse kolm uut hoonet. Samas kasutatakse kõige kaasaegsemaid süsteeme, et tagada hoone jätkusuutlikkus ja energiatõhusus. Tööd hõlmasid ka multifunktsionaalset keskust toetava laialdase infrastruktuuri rajamist. Ehitati valmis parkla, viadukt, tegeleti lähiümbruse tänavate ja haljastusega.

Akropole oli esimene ostukeskus Lätis, millele anti rahvusvaheline BREEAM-i (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) sertifikaat nii projekteerimis- kui ka ehitusetapis (hinnanguga „väga hea“).

Ehitustöid teostasid konsortsium SIA Merks ja UAB Mitnija.

Tellija:
SIA M257
Projekti nimi:
Akropole multifunktsionaalne keskus
Kategooria:
Hooned
Ehitise tüüp:
Kaubandus- ja meelelahutuskeskused
Koostööpartner:
UAB Mitnija
Arhitekt:
SIA Sarma & Norde Arhitekti
Sisearhitekt:
Benoy SIA 8 A.M.
Peaprojekteerija:
SIA Sarma & Norde Arhitekti
Tööde iseloom:
Uus ehitis
Riik:
Läti
Aadress:
Maskavas tn 257, Riia
Projekti algus:
2017
Valmimise aasta:
2019

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.