Hotell Tallink Hotel Riga


Tallink Hotel Riga ehitustööd kestsid 18 kuud, ehitustööde käigus säilitati hoone ajalooline fassaad, mille on projekteerinud tuntud arhitekt K. Felsko 1897. aastal. Hotelli mõõdete puhul on säilitatud Riia vanalinnale omane terviklikkus. Riias Elizabetes tänaval asuvas hotellis on 256 numbritoa, kolm lifti, maa-alune parkla, ilusalong ja puhkekompleks, lobby-baar, restoran ja 6 konverentsiruumi. Koos ehitustöödega telliti Merko Läti tütarfirmalt SIA Merks ka mööbel ja sisustus.

Ehitustöödele lisas keerukust fakt, et kahest küljest seisid krundi piiril naaberhooned ja ühest küljest üksik viiekorruseline muinsuskaitse all olev fassaad. Kogu hotelli krundi pindalale maa-aluse garaaži rajamine oli suur väljakutse. Peale arutelusid Eesti kui Läti geotehnika ja ehitustehnoloogia tippudega jõuti optimaalse lahenduseni. 90% krundi perimeetril kasutati lõikkuvvaiadest seina, kohati sai seda pinnaseankrutega ankurdada, kohati see võimalus tänu tänavaalustele kommunikatsioonidele ja naaberhoonete keldritele puudus. Ühe naabermaja seina ääres tuli kasutada pinnase injekteerimist, ajaloolise fassaadiga seina vundamendi tugevdamiseks kasutati kalde all mikrovaiu. Töid komplitseeris ka asjaolu, et krunt asus vana jõesängi kohal ning pinnasevee tulv kaevikusse oli umbes 10 korda suurem kui ümbruskonnas. Vee alandamiseks tuli välja töötada erilahendused.

Tellija:
Happy Trails Ltd.
Projekti nimi:
Hotell Tallink Hotel Riga
Kategooria:
Hooned
Ehitise tüüp:
Hotellid, spaad ja terviseasutused
Arhidtkt:
Uldis Mazais
Sisearhitekt:
Meelis Pressi Arhitektuuribüroo
Projekteerija:
Statio Architecture Ltd.
Tööde iseloom:
Uus ehitis
Riik:
Läti
Aadress:
Elizabetes tn 24, Riia
Projekti algus:
2008
Valmimise aasta:
2010

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.