Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Liivalaia kvartalAsukoht

Tööde iseloom

Muud

Staatus

Valmimise aeg


Hooned
Insenerrajatised
Betoonitööd

Tallinna kesklinna Liivalaia ja Juhkentali tänava ristmikule kerkivasse kvartalisse tuleb kokku 77 000 m² brutopinda ja 36 000 m² esinduslikku üüripinda. Kvartal koosneb kokku kolmest hoonest ja neid ühendavast parkimismajast. 9-korruseline hoone 3000 m² üürikorteritega valmib 2024. aasta jaanuaris, 15-korruseline ärihoone üüripinnaga 9000 m² 2024. aasta mais ning 28-korruseline ärihoone üüripinnaga 19 000 m² 2024. aasta augustis. Liginullenergiahooned on projekteeritud rahvusvahelise BREEAM standardi Excellent kõrgele tasemele vastavalt.

Hoonete ette rajatakse esinduslik väljak ning ehitatakse välja kaks uut juurdepääsuteed Imanta ja Võlvi tänavale, haljasala ning avalik park Veski tänava äärde, kust kulgeb läbi endist Härjapea jõge tähistav kergliiklustee.

Kapitel rajab Liivalaia kvartalisse Eesti kvaliteetseima töökeskkonna: büroopindadel on esmaklassiline sisekliima, korruste puhaskõrgus on vähemalt kolm meetrit ning üüripindadel on tõstetud põrandad, mis tagavad paindlikkuse ruumiplaneeringu ja töökohtade asukoha muutmiseks. Lisaks esinduslikele A-klassi büroopindadele ja üürikorteritele tuleb kvartalisse 5000 m² erinevaid toitlustus- ja teeninduspindu, sealhulgas lõunasöögikoht, kohvik, restoran, kvartalis asuvate ettevõtete töötajatele 25-meetrine ujula, spordiklubi ja mini-spaa, ilu- ja terviseteenused, erinevad ruumid konverentsideks ja koosolekuteks.

Kvartali kahekorruselisse maa-alusesse parklasse ja maapealsesse parkimismajja tuleb kokku 470 parkimiskohta ja autopesula, lisaks Eesti suurim jalgrataste siseparkla ja pesula ning riietus- ja duširuumid.

Tellija:
OÜ Tiigiveski Arendus
Projekti nimi:
Liivalaia kvartal
Kategooria:
Hooned
Ehitise tüüp:
Äri-, büroo- ja administratiivhooned
Arhitekt:
Martin Aunin
Sisearhitekt:
Arhitekt11
Peaprojekteerija:
OÜ Projektipea
Tööde iseloom:
Uus ehitis
Riik:
Eesti
Aadress:
Liivalaia tn 34, Liivalaia tn 36 ja Veski tn 1, Tallinn
Projekti algus:
2021
Valmimise aasta:
2024

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.