Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Spikeri linnaosa taaselavdamine RiiasHooned

Insenerrajatised

Elektrivarustus

Betoonitööd


Asukoht

Tööde iseloom

 

 

 


Projekti „Maskava, Krasta ja Turgeņeva tänavate vahelise ala elluäratamine” eesmärk oli muuta kvartal kõigile ligipääsetavaks kultuuri- ja hariduskeskuseks, mis pakuks huvi nii kohalikele elanikele kui turistidele. Kuna ladude kvartal asub UNESCO maailma kultuuripärandi nimistusse kantud ajaloolises keskuses, meelitab see ligi nii kohalikke kui ka turiste.  Endise tühermaa asemele on kerkinud sillutatud käigud, pingid, lilled, puud, mänguväljakud, rulapark, avalava ürituste korraldamiseks, lai promenaad Daugava ääres, vaateplatvormid ja korrastatud kaiäärne. Projekti käigus lammutati kolm maja ja 43 vana garaaži, asendati 6,5 km elektrikaableid ja üle kilomeetri veetorustikku, paigaldati 94 tänavavalgustusposti ja 75 pinki ning ehitati laste mänguväljak. Rajati 1,3 km rattateid ja väljak Daugava kaldapealsele, kuhu paigaldati ka jõulukuusealus. Sillutati ligi 30 000 ruutmeetri suurune ala, rajati parklad autodele ja jalgratastele ning täiesti uus valgustussüsteem ning paigaldati maa-alused prügikonteinerid, mis on varustatud maapealsete prügišahtidega. Töid tuli teostada aktiivse liiklusega linnaalal, Krasta tänaval, projekt viidi ellu linnaelanike elu minimaalselt häirides tänu põhjalikule planeerimisele ja korraldustööle.

Tellija:
Riia Linnavalitsuse linnaplaneerimise osakond
Projekti nimi:
Spikeri linnaosa taaselavdamine Riias
Kategooria:
Insenerrajatised
Ehitise tüüp:
Maaparandus ja maastikukujundus
Arhitekt:
Rolands Bruzgulis
Projekteerija:
Arplan Ltd.
Tööde iseloom:
Rekonstrueerimine
Riik:
Läti
Aadress:
Spikeri kvartal, Riia
Projekti algus:
2012
Valmimise aasta:
2013

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.