Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Ventspilsi muusikakool ja kontserdisaalAsukoht

Tööde iseloom

Muud

Staatus

Valmimise aeg


Hooned
Insenerrajatised
Betoonitööd

Ventspilsi muusikakool ja kontserdisaal on omanäoline ehitis, mille tarbeks ehitati neljakorruseline hoone (sh üks tehniline korrus), kus asub muusikakool ja 600-kohaline kontserdisaal.

Hoone on ainulaadne tänu uuenduslikele tehnilistele lahendustele, mis tagavad madala energiatarbimise ja minimaalse kasvuhoonegaaside heitkoguse. Näiteks rajati sadu meetreid maasoojust kasutavaid kanaleid, et õhku soojendada ja jahutada. Paigaldati ventilatsioonisüsteem, mille jõudluse määrab ära süsihappegaasi hulk ruumis, ning projekteeriti spetsiaalsed aknad, mille avamine ventilatsiooni välja lülitab. Hoonesse on paigaldatud uusimad kliima- ja ajateabesüsteemid ning valgustuse, aknakatete ja muu atribuutika juhtimissüsteemid.

Suurde kontserdisaali paigaldati kaks ainulaadset muusikainstrumenti: kontsertorel ja praeguse seisuga maailma suurim vertikaalne kontsertklaver. Väikese kontserdisaali teeb huvitavaks teisaldatav sein, mille avamisel on saal kasutatav vabaõhulavana.

Ehitustöid teostasid konsortsium Merks ja Ostas Celtnieks.

Tellija:
Ventspilsi munitsipaalettevõte Komunālā pārvalde ja PIKC Ventspilsi Muusikakool
Projekti nimi:
Ventspilsi muusikakool ja kontserdisaal
Kategooria:
Hooned
Ehitise tüüp:
Haridus-, kultuuri- ja spordihooned
Koostööpartner:
SIA Ostas Celtnieks
Arhitekt:
Freie Architekten PartG mbB / haas cook zemmrich / STUDIO2050
Sisearhitekt:
Freie Architekten PartG mbB / haas cook zemmrich / STUDIO2050
Peaprojekteerija:
Freie Architekten PartG mbB / haas cook zemmrich / STUDIO2050
Tööde iseloom:
Uus ehitis
Riik:
Läti
Aadress:
Lielais laukums 1, Ventspils
Projekti algus:
2017
Valmimise aasta:
2019

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.