Asud AS MERKO EHITUS kontserni kodulehel group.merko.ee

T1 Kaubandus- ja meelelahutuskeskusPeterburi tee 2, Tallinn

T1 on uue generatsiooni kaubandus- ja meelelahutuskeskus Tallinnas. Keskus asub Eesti suurimate linnade ristteel, kus kohtuvad ühistransport ja magistraalid, lennu-, trammi- ja rongiühendus.
130 000 m² suuruse brutopinnaga kaubandus- ja meelelahutuskeskuses on 52 000 m² üüritavat pinda läbi nelja korruse – kolm ostukorrust üle 200 kauplusega ning enneolematult suur meelelahutuse korrus. 11 500 m² suurusel meelelahutuse korrusel asuvad restoranid, kobarkino, batuudikeskus, autodroom, seikluspark, laste sünnipäevatoad ja Lottemaa teemakohvik. Keskusesse mahub kokku parkima ligi 1500 autot – lisaks maa-alusele parklale on ka parkimismaja. Keskuse katusel asub T1 Taevaratas, mis pakub parimaid vaateid Tallinnale ning on oma 120-meetrise tippkõrgusega Põhja- ja Ida-Euroopa kõrgeim vaateratas.
Keskuse arendus- ja ehitustöödel oli kõrgemaiks prioriteediks keskkonna jätkusuutlikkus: rõhk on loomulikul valgusel, madala energiakuluga süsteemidel ning arhitektuursel integreeritusel. Mastaapse projekti peaprojekteerimine toimus BIM mudelis, mudelprojekti kasutati ka ehitusmahtude arvutamiseks, hangete korraldamiseks ja tööde plaanimiseks.

Tellija:
AS Tallinna Moekombinaat
Projekti nimi:
T1 Kaubandus- ja meelelahutuskeskus
Kategooria:
Hooned
Ehitise tüüp:
Kaubandus- ja meelelahutuskeskused
Tööde iseloom:
Uus ehitis
Riik:
Eesti
Aadress:
Peterburi tee 2, Tallinn
Projekti algus:
2015
Valmimise aasta:
2018
Iseloomulik näitaja:
Brutopind 130 000 m²; 52 000 m² üüripinda; üle 200 kaubanduspinna