Kõik uudised

Algab vähiravi tippkeskuse ehitus

Täna, 10. juulil sõlmisime Põhja-Eesti Regionaalhaiglaga projekteerimis- ja ehituslepingu Mustamäe meditsiinilinnaku kolmanda arendusetapi rajamiseks.

Kolme aastaga kerkib Mustamäe haiglakompleksi ligikaudu 14 500 m2 suurune Y-korpus, milles alustab tööd kaasaegses ja patsiendisõbralikus keskkonnas tipptasemel ravivõimalusi pakkuv vähiravi keskus.

Regionaalhaigla Mustamäe meditsioonilinnaku Y-korpusesse on kavandatud kõrgendatud keskkonnatehnilisi lahendusi vajavad keemiaravi päevaravi osakond, keemiaravi ja hematoloogia palatiosakonnad, nefroloogiakeskuse hemodialüüsiosakond ja nerfroloogia palatiosakond. Samuti kolib uude korpusesse patoloogiakeskus. Hoone keldrikorrusele rajatakse kaasaegne magnetresonantstomograafia (MRT) keskus, millega võimestatakse oluliselt tipptasemel diagnostika kättesaadavust haigla patsientidele.
 
„Vähiravi on Regionaalhaigla üks olulisemaid prioriteete ning on väga rõõmustav, et juba paari aasta pärast saame meie vähihaigetele uues kõrgtehnoloogilises Y-korpuses väga head ravikeskkonda ja patsiendisõbralikke ravitingimusi pakkuda,“ ütles Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu.

Peedu sõnul kaasati juba hoone varajases planeerimisfaasis Y-korpuse planeerimisse arstidest ja inseneridest koosnev interdistsiplinaarne meeskond ning kasutades mudelprojekteerimise BIM metoodikat jalutasid insenerid ja arstid virtuaalselt läbi enamuse Y-korpusesse planeeritavatest ruumidest, et juba planeerimisfaasis teha ettepanekuid ravikeskkonna patsiendikesksemaks muutmiseks.
  
AS Merko Ehitus Eesti juhatuse liige Jaan Mäe hindab koostööd Regionaalhaiglaga kõrgelt: „Meil on suur au asuda Eesti tervishoiu jaoks niivõrd olulist ja mastaapset objekti ehitama.“ Mäe sõnul on tööde teostajale tegu väga nõudliku objektiga nii planeerimise kui elluviimise vaatest, et ehitustööd ei häiriks meditsiinitööd haiglakompleksi teistes korpustes. „Oleme varem teinud PERHiga koostööd meditsiinilinnaku C-korpuse ehitamisel, tunneme tellija kõrgendatud nõudeid ja oleme pingutuseks valmis,“ kinnitas Mäe.

Lisaks Y-korpusele rekonstrueeritakse ehituse liidespindadena umbes 5800 m2 suurusel alal haigla A- ja B-korpuste keldrikorruse ja esimese korruse fuajee ning sellega piirnevad pinnad, millega parandatakse patsientide ja personali olmetingimusi, rajatakse galeriiühendus uue Y-korpusega ja tuuakse vereanalüüside andmise ala peasissepääsu vahetusse lähedusse suuremale pinnale ning kolitakse taastusravikeskuse ravitööpinnad ühte tsentraalsesse patsiendile lihtsamini ligipääsetavasse asukohta.

Lepingu mahus teostatakse rekonstrueerimistöid ka olemasolevas palatikorpuses – rekonstrueeritakse kõigil kolmeteistkümnel korrusel liftišahtid, paigaldatakse uued liftid ning laiendatakse osakondade ravitööpindasid.

Meditsiinilinnaku kolmanda arendusjärjekorra uusehituse ja rekonstrueerimistööd projekteeris Innopolis Insenerid OÜ. Regionaalhaigla projekteerib kõik oma suurprojektid mudelprojekteerimise BIM metoodikat ja tehnoloogiaid kasutades.