Kõik uudised

Ehituse tähtsaimad auhinnad tulid Merkosse

Eesti Ehitusettevõtjate Liidu žürii valis konkursi “Aasta Ehitaja 2019” võitjaks AS Merko Ehitus Eesti üldehitusdivisjoni direktori asetäitja Sergei Strigini, kellele tõid võidu Tallinki büroohoone ehitustööd.

Konkursi “Aasta Ehitaja” eesmärk on leida parim ehitusjuht, kelle töö on pälvinud tunnustuse nii töö tellija, arhitekti, projekteerija kui ka omaniku järelevalve teostaja poolt. Konkursi eesmärk on ehitaja ameti väärtustamine ja oma ala parimate tunnustamine.

Aasta parim ehitaja valiti juba üheteistkümnendat korda. Väärtuslik tiitel on Merkosse tulnud viiel korral.

Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidu poolt korraldatud konkursi „Aasta ehitusprojekt 2019“ võitjaks sai hoonete kategoorias Maakri Kvartal ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi poolt väljaantava eriauhinnaga „Parim digitaalse innovatsiooni projekt 2019“ tunnustati T1 kaubanduskeskuse projekti.

Konkursiga „Aasta Ehitusprojekt“ soovitakse esile tõsta huvitavaid hooneid ja rajatisi ning tunnustada projekteerijaid, kelle loomingu tulemusena need ehitised on valminud.

Seitsmendat korda korraldatud konkursi eesmärk on aidata kaasa ehituskonsultatsiooniteenuste kvaliteedi, projekteerimisettevõtjate maine ning tellijate teadlikkuse tõusule. Aasta eest võitis konkursil aasta parima insenerrajatise tiitli Merko ehitatud Tõrva keskväljak.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium andis digiehituse fookusega eriauhinna välja kolmandat korda, seejuures on kõigil senistel aastatel tulnud võitjaks Merkoga seotud töö. 2018. aastal tunnustati mudelprojekteerimise rakendamise eest Noblessneri eluhoonete ja Viimsi riigigümnaasiumi projekte. 2017. aasta eriauhinna sai Merko Telia uue peahoone projekteerimise eest.