Asud AS MERKO EHITUS kontserni kodulehel group.merko.ee

Elamuprojektid Merks Viesturdzārzs ja Magdelēnas kvartāls said auhinnatud konkursil “Aasta parim ehitis Lätis 2018“

03.04.2019

Tunnustusena oma kogemuse ja professionaalsuse eest kvaliteetsete elamuprojektide teostamisel on ehitusettevõte Merks saanud kaks kõrgemat auhinda ehitusvaldkonna konkursil „Aasta parim ehitis Lätis 2018“.

Kategoorias „Innovatsioon“, mida hinnati konkursil esimest korda, pärjati kõrgeima tunnustusega elamuprojekti „Merks Viesturdzārzs“ projekteerimistöid. Rūpniecība tänaval 25 asuva hoone projekteerimine teostati täielikult BIM infomudeli abil. Merks’i BIM koordinaator Viktors Šveics, projektijuht Agnese Trone ja juhtiv arhitekt Juris Jirgens juhendasid oskuslikult hoone arhitektuuri, ehituskonstruktsioonide ja kõikide insenervõrkude projekteerimist BIM keskkonnas ning see parandas oluliselt töö täpsust, vähendas ajakulu ja lihtsustas maksumuse määramist. Nüüdseks on käsil projekti „Merks Viesturdārzs“ esimese ehitusetapi teostamine ning ka siin annab BIM kasutamine erinevaid eeliseid.

Kategoorias „Uuselamu“ sai esimese koha projekt „Magdelēnas kvartāls”. Antud objekti ehitamist teostas Merks’i projektijuhi Maksims Momotsi meeskond koos koostööpartneritega viies ellu arendajate “Vastint Latvia” ja “Didrihsons arhitekti” ideid. Aadressil Antonijas iela 17a asuva kahe hoone peal on kokku välja ehitatud 116 kõrgekvaliteedilist korterit, äripinnad, avar haljastatud sisehoov, mänguväljak, suletud autoparkla ning laoruumid. Projekt asub Riia Vaikses keskuses ning see on loodud arvestades kvartalile omast ehitusesteetikat. Kogu projekti käigus pöörati erilist tähelepanu töö ja materjalide kvaliteedile, millele on kõige kõrgema hinnangu andnud ka konkursi „Aasta parim ehitis Lätis“ žürii.

Merks ehitab Lätis erinevaid hooneid juba 15 aastat ning tänavu saadud valdkonna auhinnad kinnitavad taas meie oskust ja pädevust luua kõige kõrgema kvaliteediga elamuprojekte. Merks’i asjatundjatest koosnev meeskond tutvub iga uue projektiga ja kasutab valdkonna uuemaid innovatsioone nii projekteerimisel kui ka ehitusprotsessis, mis võimaldab luua tänapäevaseid, energiatõhusaid ja tuleviku tehnoloogiatele avatud elamuid, mis on soodsaks pinnaks inspiratsioonile ja arengule.