Asud AS MERKO EHITUS kontserni kodulehel group.merko.ee

Läti suurim multifunktsionaalne keskus Akropole on valmis

18.03.2019

Aasta ja kümme kuud pärast ehituse alustamist on kasutusse antud üks mahukaimatest ehitusprojektidest Lätis – multifunktsionaalne keskus Akropole. Hoonete kogupindala on 98 000 m². Umbes 9000 ruutmeetril asuvad bürooruumid, kuid ülejäänud pinnale on ehitatud üle 140 poe, ligi 30 kohvikut ja restorani, jäähall, kino, bowlingusaal ja laste mänguväljak. Territooriumi kogupindala on 16 hektarit.

„Täname oma koostööpartnereid ja sadu professionaale, kes ei hoidnud kokku oma aega ja vaeva, et projekt saaks reaalsuseks! Mõnikord töötas objektil korraga isegi 1100 spetsialisti. Olime kutsunud oma ala kõige paremad meistrid, et luua keskkond, mis vastaks ideaalselt inimeste ja tellijate vajadustele. See oli suurejooneline, väljakutset pakkuv ja väga õpetlik projekt kõigile asjaosalistele,“ rääkis Sergejs Periņecs, Merksi projektijuht.

Multifunktsionaalse ostukeskuse Akropole hoone kujundus ühendab kaasaeget ajaloolisega – territooriumil asus kunagi kuulus Kuzņecovi portselanivabrik, sellepärast on osa hoonest loodud kooskõlas ajaloolise pärandiga, näiteks on säilitatud ja taastatud vabriku korstnad. Samaaegselt on siin leidnud kasutust kõige uudsemad süsteemid tagamaks hoone pikaajalisust ja energiatõhusust.

„Meil on hea meel, et riik ja omavalitsuse institutsioonid on tunnustanud hoone kõrget kvaliteeti,“ märgib Akropole Rīga juhataja Kaspars Beitiņš. „Oleme uhked ka selle üle, et tänu hoolikale planeerimisele, oskuslikule materjalide, tehnoloogiate ja süsteemide valikule on Akropole esimene ostukeskus Lätis, mis sai juba hoone projekteerimise etapil prestiižika BREEAM’i sertifikaadi, ning et projekt on teostatud vastavalt kõrgeimatele energiatõhususe ja jätkusuutlikuse standarditele, tagades keskkonna- ja elanikesõbralikke lahendusi.“

Multifunktsionaalse ostukeskuse Akropole ehitustöid alustati 2017. aasta mais. Objekti tellija on SIA M257, ehitustööd teostasid SIA Merks ja Leedu ehitusettevõte Mitnija, autorijärelevalvet teostas Sarma & Norde Arhitekti ning ehitusjärelevalvet – Būvuzraugi.lv.