Kõik uudised

Merko Cup toob maailmatasemel tennise kaheks päevaks Tallinna

29. ja 30. juulil toimub Tallinnas Tondi Tennisekeskuse väliväljakutel Merko Cup Eesti-Läti maavõistlus tennises, kus vastamisi asuvad Eesti ja Läti parimad nais- ja meestennisistid nii üksik- kui ka paarismängus.

Turniiri direktor Riho Kalluse sõnul on tulenevalt spordimaailmas valitsevast keerulisest olukorrast avanenud ainulaadne võimalus korraldada Eestis kõrgetasemeline tenniseturniir, mida varasematel aastatel rahvusvahelise tiheda mängukalendri tõttu pole saanud kodumaale tuua. „Ühelt poolt saame pakkuda mängijatele võimalust pärast pikka sunnitud pausi võtta mõõtu publiku ees teiste suurepäraste mängijatega ning teisalt saab see kahtlemata olema pealtvaatajate jaoks põnev elamus ning suvise spordikalendri suursündmus,“ kinnitas Kallus.

Merko Cup maavõistlus tennises toob kokku Eesti ja Läti paremiku ning neli maailma topp saja mängijat. Üksik- ja paarismängudes mängivad Eestist Anett Kontaveit (WTA 22) Kaia Kanepi (WTA 99), Jürgen Zopp (ATP 552), Vladimir Ivanov (ATP 738) ning Lätist Jelena Ostapenko (WTA 41), Anasstasija Sevastova (WTA 43), Ernests Gulbis (ATP 162) ja Karlis Ozolins (ATP 1133).

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev sõnas, et sel aastal tuli kahjuks mitmed rahvusvahelised suurüritused ning spordisündmused pealinnas ära jätta, mistõttu on eriliselt hea meel võõrustada Tallinnas Eesti-Läti maavõistlust tennises. „Eesti publikul on siiani olnud paraku vähe võimalusi näha tõeliselt heal tasemel tennist, mistõttu usun, et tegemist saab olema väga oodatud sündmusega ning loodan, et tipptennis jõuab pärast edukat sündmust Tallinna edaspidi tihedamalt,“ ütles Belobrovtsev.

Maavõistluse nimisponsor Merko on pikaaegne Eesti tennise toetaja. „Tänavusel Merko 30. sünnipäeva-aastal on meil eriti suur rõõm võõrustada Tallinnas Eesti ja Läti ehk kahe meie koduturu tipptennisiste,“ ütles AS Merko Ehitus kontserni juhatuse liige Tõnu Toomik.

Eesti-Läti maavõistlust toetavad Merko, SEB, Tallinna linn, TET, Baltcap, KIA, Sportland, Saku, Altia Eesti ja Hotell Telegraaf. Maavõistluse ametlik meediapartner on Delfi, ning ülekandeid televisioonis teeb Inspira.

Maavõistlus on jälgitav ka Delfist, Eesti telekanalilt Inspira ning Läti telekanalilt TeT. Mängud toimuvad neljal eri mänguperioodil kolmapäeva ning neljapäeva hommikupoolikul ning õhtul.

Korraldajad jälgivad Eesti Vabariigi valitsuse eriolukorra järgseid otsuseid ja nõudeid, mis puudutavad spordisündmuste korraldamist. Ürituse korraldamisel tehakse koostööd Eesti Terviseametiga, tagatakse publiku hajutatus ning järgitakse muid soovitusi turvalise vaatemängu pakkumiseks.