Asud AS MERKO EHITUS kontserni kodulehel group.merko.ee

Merkol valmis Viru-Nigula tuulepargi 110 kV alajaam

16.12.2007

Merko Ehitus sai valmis Viru-Nigula tuulepargi 110 kV alajaama ehituse, mis hõlmas projekteerimis-, ehitus-, paigaldus- ja seadistustöid ning juhtimishoone rajamist. Tegemist on Merko Ehituse kui peatöövõtja jaoks esimese kõrgepinge alajaama valmimisega.

Alajaama ehituse käigus rajati 3,1 kilomeetrit 110 kV õhuliini, ehitati juhtimishoone koos juhtimisseadmetega ning 110 kV jaotla. Esmakordselt Eestis kasutati 110 kV alajaama ehituse juures Austria firma Sprecher releekaitse- ja automaatikaseadmeid.

“Peale sellist “võtmed kätte” alajaama projekteerimise, ehitamise, seadistamise ja varustamise kogemust on Merkol kompetentne meeskond, mis tegeleb alajaamade rajamisega ka edaspidi,” ütles Merko Ehituse elektritööde osakonna juhataja Boris Tehnikov. Tehnikovi sõnul muutis ehituse keerukaks asjaolu, et alajaam peab hakkama koos töötama teise samal ajal rajatud tuulepargi alajaamaga ning seoses sellega tuli pidevalt kooskõlastada kahe alajaama tööjärku. “Tänu heale koostööle nii AS Empoweri kui alajaama tellija Põhivõrk OÜ-ga said probleemid lahendatud,” ütles Tehnikov.

Alajaama tellija, Eesti Energia tütarettevõtte OÜ Põhivõrk projektijuhi Jossif Sinivee sõnul võib kindlasti väita, et ehitustööde kvaliteet on hea ja Merkol on potentsiaali edukalt osaleda ka järgmistel Põhivõrgu riigihangetel. Alajaama projekteerimisega alustati 2005. aasta sügisel, 2006. aasta mais algasid ehitustööd ning alajaam sai pingestatud 2006. aasta detsembris. Viru-Nigula tuulepargi 110 kV alajaama rajamise maksumus oli 18,7 miljonit krooni. Alajaam ehitati tuulepargi kaheksa 3 MW tuulegeneraatori tarbeks. Alajaama lõppakti pidulik allkirjastamine toimus 30. jaanuaril Viru-Nigulas.