Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Anne 110 kV alajaamHooned

Insenerrajatised

Elektrivarustus

Betoonitööd


Asukoht

Tööde iseloom

 

 

 


Anne alajaama 110 kV jaotla renoveerimise tingis eelkõige Fortumi elektrijaama liitumine. Kogu projekteerimine telliti Merko peamajast: ehitusosaga aitas konstrueerimisosakond, elektritööde primaar- ja sekundaarosa tuli elektritööde osakonna projekteerijatelt.

Anne alajaam oli keeruline ka sekundaarosa poolelt, kuivõrd omavahelist sidumist vajasid Jaotusvõrgu (35kV Siemensi, 10kV nõukogudeaegse) ja Põhivõrgu (110 kV) jaotlad. Selleks kulus 60 km signaalkaableid, mis ühendati 12 000 klemmiga.

1. juulil 2021. aastal omandas Merko Ehitus Eesti osaluse Connecto Eestis ning senine Merko elektriehituse ärivaldkond liitus Connectoga. Ühiselt Connecto kaubamärgi alt tegutsemine võimaldab pakkuda varasemast oluliselt laiemat teenuste valikut – lisaks madal-, kesk- ja kõrgepinge elektrivõrkude projekteerimisele, ehitusele ja hooldusele tegutseb Connecto ka telekommunikatsiooni- ja gaasivõrkude valdkonnas.

Vaata Connecto tehtud töid.

Tellija:
OÜ Põhivõrk
Projekti nimi:
Anne 110 kV alajaam
Kategooria:
Elektrivarustus
Ehitise tüüp:
Alajaamad
Tööde iseloom:
Rekonstrueerimine
Riik:
Eesti
Aadress:
Lohkva küla, Luunja, Tartumaa
Projekti algus:
2008
Valmimise aasta:
2009

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.