Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Aseri 110 kV alajaama rekonstrueerimine koos tuulepargi liitumisegaHooned

Insenerrajatised

Elektrivarustus

Betoonitööd


Asukoht

Tööde iseloom

 

 

 


Vaatamata vana alajaama kehvale seisukorrale, tingis rekonstrueerimise vajaduse eelkõige tuulepargi liitumise soov. Et keerukamate seadmete tarneajad olid antud projekti puhul 6-7 kuud, siis oli ka ajagraafik juba algusest peale pingeline. Nii näiteks pidi tehniline projekt valmis olema jaanuaris 2008, C1T (esimene pool alajaamast) pingestamine pidi toimuma augustis 2008 ning C2T (teine pool alajaamast) pingestamine oktoobris 2008. Tööd algasid projekteerimisest ja seadmete tellimisest.

Aseri alajaam oli küllaltki keeruline ka sekundaarosa poolelt, sest sidumist vajas nii Jaotusvõrk kui ka Põhivõrk. Alajaam on sihipärases kasutuses ja anti tellijale tähtaegselt üle. Nagu näitab Aseri alajaama tehniliselt keerulise objekti realiseerimine, on Merko Ehitusel olemas igati pädev ja konkurentsivõimeline 110 kV alajaamade ehitamise meeskond.

1. juulil 2021. aastal omandas Merko Ehitus Eesti osaluse Connecto Eestis ning senine Merko elektriehituse ärivaldkond liitus Connectoga. Ühiselt Connecto kaubamärgi alt tegutsemine võimaldab pakkuda varasemast oluliselt laiemat teenuste valikut – lisaks madal-, kesk- ja kõrgepinge elektrivõrkude projekteerimisele, ehitusele ja hooldusele tegutseb Connecto ka telekommunikatsiooni- ja gaasivõrkude valdkonnas.

Vaata Connecto tehtud töid.

Tellija:
OÜ Põhivõrk
Projekti nimi:
Aseri 110 kV alajaama rekonstrueerimine koos tuulepargi liitumisega
Kategooria:
Elektrivarustus
Ehitise tüüp:
Alajaamad
Tööde iseloom:
Rekonstrueerimine
Riik:
Eesti
Aadress:
Reeskalda tee 10, Aseri alevik, Ida-Virumaa
Projekti algus:
2007
Valmimise aasta:
2008

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.