Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Eesti Energia 300 MW Eesti elektrijaamAsukoht

Tööde iseloom

Muud

Staatus

Valmimise aeg


Hooned
Insenerrajatised
Betoonitööd

Elektrijaama ehituse peatöövõtja on Prantsuse firma Alstomi konsortsium „võtmed kätte“ ehituslepingu alusel. Elektrijaama kompleks koosneb rohkem kui 30 erinevast hoonest ja rajatisest, millest 22 ehitamisse oli kaasatud ka Merko. Eesti mõistes on tegemist väga suure ja rahvusvahelise ehitusega, kuna töödele oli kaasatud ettevõtteid ligi 20 erinevast Euroopa riigist ning maksimaalne töötajate arv küündis tööde tippajal kuni 1400ni. Merko teostas objektil alltöövõtjana üldehitustöid, mis sisaldavad endas suuremahulisi pinnase- ning betoonitöid (betoonitööde maht ületab 30 000 m3), erinevaid vaiatöid ja keerukaid tehnosüsteemide montaažitöid. Lisaks teostati erinevate elektrihoonete ning viiekorruselise juhtimis- ja administratiivhoone ehitus kuni viimistlustöödeni välja. Merko on teostanud objektil kõik keerukamad betoonitööd, millest huvitavamateks võib lugeda turbiini vundamendi ning alusplaadi valamist. Massiivbetoonist vundament (1500 m3) ja turbiini alusplaat (1700 m3) tuli valada korraga ning betoneerimine kestis mõlemal juhul mitme brigaadiga varajastest hommikutundidest hilisõhtuni. Taoliste massiivsete betoonkonstruktsioonide puhul oli tarvis pöörata erilist tähelepanu järelhooldusele ning massiivbetooni eripäradele.  Samuti oli üheks põnevamatest töödest jahutus- ja tuletõrjeveepumpla ning hilisem jõega ühendamine, millele eelnes jahutusvee sissevõtukanali ehitamine. Pumpla 1,2 m paksune betoonist plaatvundament rajati 12 m sügavusele maa alla, süvendit jõest eraldamas vaid vaisein ning kitsas pinnaseriba. Pumpla seinte ja vahelae paksus oli kuni 1,5 m. Äramärkimist väärib veel katlahoone ligi meetripaksune plaatvundament, mille pindala on 5700 m2.

Tellija:
Alstom Estonia AS
Projekti nimi:
Eesti Energia 300 MW Eesti elektrijaam
Kategooria:
Hooned
Ehitise tüüp:
Tööstushooned
Tööde iseloom:
Uus ehitis
Riik:
Eesti
Aadress:
Auvere küla, Vaivara vald, Ida-Virumaa
Projekti algus:
2012
Valmimise aasta:
2015

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.