Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Elektrėnai ElektrijaamHooned

Insenerrajatised

Elektrivarustus

Betoonitööd


Asukoht

Tööde iseloom

 

 

 


Uus plokk vahetas välja Leedu Elektrijaama 60ndatel aastatel ehitatud kolmanda ja neljanda ploki, suurendades Leedu Elektrijaama elektritootmise võimsust, töökindlust ja tõhusust ning vähendades elektritootmise kulusid. Elektrėnai projekt on juba teine “9FB” gaasiturbiini tehnoloogiat kasutav projekt, mille General Electric on Baltimaadesse tarninud. Sarnane seade paigaldati Läti suurima elektrijaama Riia 2. soojuselektrijaama laienduse käigus. Kombineeritud tsükli (CC) tehnoloogiat kasutatakse Euroopa energiasektoris laialdaselt. EL-i poolt heitmereostusele kehtestatud nõudlikud standardid aitasid iseärani hästi kaasa elektritootmise kütusetõhususe parandamisele. Nimelt asendati hulk vananenud, kahjulikke ja liigseid rajatisi kütust säästva CC tehnoloogiaga (mille tõhusus on 50–60%).

Tellija:
Lietuvos Energija AB
Projekti nimi:
Elektrėnai Elektrijaam
Kategooria:
Elektrivarustus
Ehitise tüüp:
Alajaamad
Arhitekt:
V. Narkūnas
Tööde iseloom:
Uus ehitis
Riik:
Leedu
Aadress:
Elektrinės 21, Elektrėnai
Projekti algus:
2010
Valmimise aasta:
2012

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.