Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Elva reoveepuhastiAsukoht

Tööde iseloom

Muud

Staatus

Valmimise aeg


Hooned
Insenerrajatised
Betoonitööd

Elvas valminud uus keskkonnasõbralik reoveepuhasti loob rohkem kui 6000 Elva linna ning Käärdi aleviku elanikule võimaluse liituda kaasaegse reoveekäitlusega. Uues puhastis puhastatakse kogu piirkonna reovesi ning käideldakse reoveesete, mille tulemusel väheneb oluliselt ka keskkonnarisk ning oht, et asula reoveed satuks looduskeskkonda. Tööde raames ehitati nelja raudbetoonist mahutiga uus reoveepuhasti ning teostati muud vajalikud tööd – ehitati eraldiseisev purgla, paigaldati maasse kaks pumplat, puhastati olemasolevad biotiigid kogupindalaga 8900 m², mudatahendamiseks rajati asfalteeritud settetahendusväljak pindalaga 2500 m² ning piirati territoorium piirdeaiaga. Kokku paigaldati puhastisse 1800 m roostevabast terasest ja plastikust torustikke. Vana puhasti lammutati pärast uue tööle hakkamist täielikult ning haljastati maa-ala. Uus reoveepuhasti on jõudlusega 1600 m³/d, 90 m³/h ja reostuskoormusega 11000 ie ning see toimib bioloogiliselt aktiivmudamenetlusel üheastmelises annuspuhastis, puhasti on automaatika poolt juhitav, automaatika- ja sidepaigaldise abil kaugjälgitav ja kaugjuhitav. Lisaks paigaldati ka mehhaaniliseks puhastuseks automaatvõre HUBER koos liivapüünise ja rasvakaabitsaga, võre jõudlus on 234 m³/h (65 l/s). Tehnoloogiliste seadmetena paigaldati 4 AERZEN-i puhurit, 2 dekanterülevoolu seadet, 2 Seepex kruvipumpa, 2 tühjenduspumpa, 2 kemikalipumpa, 6 segurit ja 600 aeraatori elementi protsessimahutitesse. Mudatöötlemiseks paigaldati mudatsentrifuug ja polümeeri ettevalmistuse seadmed. Puhasti hoonesse rajati ventilatsioonisüsteem, elektri ja automaatikapaigaldis.

Tellija:
AS Emajõe Veevärk
Projekti nimi:
Elva reoveepuhasti
Kategooria:
Insenerrajatised
Ehitise tüüp:
Veepuhastus ja -töötlus
Tööde iseloom:
Rekonstrueerimine
Riik:
Eesti
Aadress:
Elva, Tartumaa
Projekti algus:
2013
Valmimise aasta:
2014

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.