Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Enefit-280 kondensiooniala elektrikütte süsteemHooned

Insenerrajatised

Elektrivarustus

Betoonitööd


Asukoht

Tööde iseloom

 

 

 


Enefit-280 on Eesti Energia keskkonnasäästlikum, töökindlam ja võimsaim põlevkiviõli tehas. Kondensiooniala elektrikütte süsteem on osa uue põlvkonna tehnoloogiast ja on välja arendatud koostöös rahvusvaheliste insenerifirmadega Neste Jacobs ja Tyco Rychem. Enefit-280 tehnoloogial põhineval tehasel on kondensiooniala torustikku ja seadmeid vaja väga erinevate tingimuste täitmiseks elektriliselt kütta. Sellest tulenevalt projekteerisime lõpuni, paigaldasime ja seadistasime kaks suurt kilpi. Kilbid koosnevad kontrolleritest, mida oli kokku rohkem kui 1000 tükki. Erinevad tehnoloogilised torud ja seadmed oli vaja kütta erinevate temperatuurideni erineva aja jooksul, selle otstarbeks paigaldati mitukümmend kilomeetrit erinevaid elektrikütte kaableid. Kasutati tootja TycoRychem polümeer- ja mineraalisolatsiooniga kaableid.

Süsteemi keerukus seisnes kondensiooniala suuruses, millest tulenevalt ületas elektriküttekaablite toiteks kasutavate tavaliste kaablite kogus 100 kilomeetrit. Ehitustööde hulka kuulusid kontrollerite kilpide projekteerimine, tootmine, seadistamine,  andurite paigaldamine, elektrikaablite teede teostamine ja küttekaablite paigaldamine.

1. juulil 2021. aastal omandas Merko Ehitus Eesti osaluse Connecto Eestis ning senine Merko elektriehituse ärivaldkond liitus Connectoga. Ühiselt Connecto kaubamärgi alt tegutsemine võimaldab pakkuda varasemast oluliselt laiemat teenuste valikut – lisaks madal-, kesk- ja kõrgepinge elektrivõrkude projekteerimisele, ehitusele ja hooldusele tegutseb Connecto ka telekommunikatsiooni- ja gaasivõrkude valdkonnas.

Vaata Connecto tehtud töid.

Tellija:
Eesti Energia Õlitööstus AS
Projekti nimi:
Enefit-280 kondensiooniala elektrikütte süsteem
Kategooria:
Elektrivarustus
Ehitise tüüp:
Tarbija- ja tootjapaigaldised, liitumispunktid
Projekteerija:
Neste Jacobs ja Tyco Rychem
Tööde iseloom:
Uus ehitis
Riik:
Eesti
Aadress:
Auvere küla, Vaivara vald, Ida-Virumaa
Projekti algus:
2012
Valmimise aasta:
2013

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.