Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Estlink 2 maakaabelHooned

Insenerrajatised

Elektrivarustus

Betoonitööd


Asukoht

Tööde iseloom

 

 

 


EstLink 2 on Eesti ja Soome vaheline teine alalisvoolu ühendus, mis kolmekordistab Balti- ja Põhjamaadevahelised elektri ülekandevõimsused ning tänu millele on Eestist ja Soomest saanud sisuliselt üks turupiirkond. EstLink 2 võimsus on 650 MW, mis võimaldab katta poole Eestis talvekuudel vajaminevast elektrist. EstLink 2 kogupikkuseks on ligikaudu 170 km. Eesti poolel algab see Ida-Virumaal Püssi alajaamast, mis on üks tugevamaid sõlmalajaamasid Eesti elektrisüsteemis. Püssi alajaama kõrvale ehitatati seoses EstLink 2 projektiga konverterjaam, kust maakaabel kulgeb 12 km ulatuses Soome laheni ja jätkub merekaablina. Kuni 90 m sügavusele paigaldatud merekaabel kulgeb seejärel mööda merepõhja 145 km ulatuses ning jõudes Soome maismaale jätkub ühendus 14 km pika õhuliinina Anttila konverterjaama.
Kui EstLink 2 merekaablis paiknevad pea- ja tagasivoolu ahelad ühes kestas, siis maismaa osas asetatakse need maapõude kahe paralleelselt jooksva kaablina. Seetõttu saab EstLink 2 ülekandeliini rajamisel eristada 3 erinevat kaabli tüüpi:
• merekaabel (145 km)
• maismaakaabli peavoolu ahela kaabel (12 km)
• maismaakaabli tagasivoolu ahela kaabel (12 km)
Maakaablid paigaldati kogu trassi ulatuses torudesse. Trassist 11 km rajati avatud meetodil ja 1 km kinnisel meetodil, horisontaalpuurimisega. Trassi ehitamiseks ja kaablite sissetõmbamiseks ning jätkamiseks oli vaja ka juurdepääsuteid, neid rajati kokku 3 km, millest 2,5 km ka hiljem utiliseerisiti. Merko Infra lepingu mahus oli ka maismaa kaablite transport Sillamäe sadamast töömaale. Trumleid oli kahte mõõtu:
• Peavoolukaabel D=5,5 m kaal 55 tonni 12 tk
• Tagasivoolukaabel D=3,7 m kaal 25 tonni 12 tk

Tellija:
Nexans Norway AS
Projekti nimi:
Estlink 2 maakaabel
Kategooria:
Elektrivarustus
Ehitise tüüp:
Liinirajatised
Projekteerija:
Nexans Norway AS
Tööde iseloom:
Uus ehitis
Riik:
Eesti
Aadress:
Aseri vald ja Lüganuse vald, Ida-Virumaa
Projekti algus:
2011
Valmimise aasta:
2014

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.