Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Jõgeva Kohtu- ja PolitseihooneAsukoht

Tööde iseloom

Muud

Staatus

Valmimise aeg


Hooned
Insenerrajatised
Betoonitööd

Jõgeva kohtu- ja politseihoone paikneb Jõgeva linna südames. Hoonel on üks maa-alune korrus, kus asuvad lisaks tehnilistele ruumidele ka kinnipeetavate kambrid, ja neli maapealset korrust, kus asuvad politsei, kodakondsusbüroo, kohtu ja prokuratuuri tööruumid.

Hoone on rajatud plaatvundamendile, kandekonstruktsioonid on põhiliselt monteeritavast raudbetoonist ning osa vahelagesid monoliitbetoonist. Mittekandvad siseseinad on keldrikorrusel Columbia kivist (suurem osa täisbetoneeritud) ja maapealsetel korrustel kipsplaatidest (põhiliselt paksusega 145 mm). Hoone fassaadilahenduses on kasutatud erineva viimistlusega pindasid, mis arhitekti arvates peaks rõhutama fassaadi liigendust, tooma fassaadil esile hoone kahefunktsioonilisuse (avalik/privaatne; politsei/kohtumaja) ning haakuma naaberkinnistul paikneva Maavalitsuse hoonega. Hoone lõunapoolne osa on viimistletud punase keraamilise tellisvoodriga (puhasvuuk), põhjapoolne konsoolne osa on valge puuhõõrde viimistlusega betoonpind. Soklikorrus ning osaliselt esimene korrus on tumehall betoonpind, mis on saavutatud toonitud betooniga. Põhjafassaadil ning läänefassaadil paigaldati kuumtsingitud terasest keevisrestid betoonpaneeli väliskoore peale, akende ümbruse betoonkoorik on nendel seintel paksem kui teistel. Akende juures on keevisrest ka piirdena, ulatudes 90 cm kõrgusele korruse põrandast. Seejuures on välisseina kolmekihilised r/b-paneelid paksusega kuni 420 mm. Hoone avatäited on 1. korruse ulatuses klaas-alumiinium, kõrgematel korrustel plastaknad.

Tellija:
Riigi Kinnisvara AS
Projekti nimi:
Jõgeva Kohtu- ja Politseihoone
Kategooria:
Hooned
Ehitise tüüp:
Äri-, büroo- ja administratiivhooned
Peaprojekteerija:
AS Amhold
Tööde iseloom:
Uus ehitis
Riik:
Eesti
Aadress:
Suur tn 1, Jõgeva
Projekti algus:
2011
Valmimise aasta:
2012

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.