Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Kentmanni 6 elu- ja ärihooneAsukoht

Tööde iseloom

Muud

Staatus

Valmimise aeg


Hooned
Insenerrajatised
Betoonitööd

Kentmanni 6 elu- ja ärihoone on kavandatud olema linnaruumiline dominantehitus, mis lõpetab Radissoni hotelli eest algava Rävala puiestee. Selleks, et hoone vahetus läheduses liikuja tajuks siiski linnaruumi jätkumist perspektiivsel Rävala puiestee pikendusel, on hoone põhimaht tõstetud üles viienda korruse tasandile. Valitud lahend muudab Rävala puiestee teljelt avanevad vaated avaramaks, suhtudes samas säästvalt ka ümbritsevatesse olemasolevatesse hoonetesse, jättes neist avanevad vaated Rävala teljel avatuks.

Hoone koosneb selge struktuuriga plokkidest, mis teineteisega liitudes moodustavad tervikliku kompositsiooni. Hoonesse on 3 peamist sisepääsu, mis vastavad oma esinduslikkuselt ümbritseva linnaruumi nõuetele. Rävala puiestee keskele projekteeritud ühe korruseline maht on lahendatud pigem paviljoni meenutavas võtmes, mis on visuaalselt ülejäänud hoonest kergem. Hoone kahel alumisel maapealsel korrusel asuvad äripinnad, ülejäänud korrustel asuvad korterid.

Projekteeritud lahenduste visualiseerimiseks ja mahtude arvutamiseks kasutati BIM mudelit.

Vaata käimasolevaid arendusprojekte merko.ee/kodud

Tellija:
OÜ Metsailu
Projekti nimi:
Kentmanni 6 elu- ja ärihoone
Kategooria:
Hooned
Ehitise tüüp:
Eluhooned
Arhitekt:
Indrek Allmann
Sisearhitekt:
Tüüne-Kristin Vaikla, Urmo Vaikla
Tööde iseloom:
Uus ehitis
Riik:
Eesti
Aadress:
Kentmanni tn 6, Tallinn
Projekti algus:
2013
Valmimise aasta:
2015

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.