Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Kiini 110/20kV alajaamHooned

Insenerrajatised

Elektrivarustus

Betoonitööd


Asukoht

Tööde iseloom

 

 

 


Lepingu raames ehitatakse Viljandimaale Kiini külla uus 110/20kV alajaam. Alajaam hakkab elektriga varustama Puiatu kompressorjaama, mis on osa Eesti ja Soome gaasi ülekandevõrke ühendava Balticconnectori projektist. Lisaks tõuseb piirkonnas elektri varustuskindlus, kuna alajaama kasutatakse ka lõpptarbijate elektriga varustamiseks.

Kiini alajaama rajatakse 110kV välisjaotla, ehitatakse juhtimishoone ja rajatakse juurdepääsu tee. Lisaks paigaldatakse hoonesse 20kV jaotusseade ning ehitatakse õlieraldussüsteemiga trafo vundament. Alajaama ehitamine toimub „võtmed kätte” meetodil.

1. juulil 2021. aastal omandas Merko Ehitus Eesti osaluse Connecto Eestis ning senine Merko elektriehituse ärivaldkond liitus Connectoga. Ühiselt Connecto kaubamärgi alt tegutsemine võimaldab pakkuda varasemast oluliselt laiemat teenuste valikut – lisaks madal-, kesk- ja kõrgepinge elektrivõrkude projekteerimisele, ehitusele ja hooldusele tegutseb Connecto ka telekommunikatsiooni- ja gaasivõrkude valdkonnas.

Vaata Connecto tehtud töid.

Tellija:
Elering AS ja Elektrilevi OÜ
Projekti nimi:
Kiini 110/20kV alajaam
Kategooria:
Elektrivarustus
Ehitise tüüp:
Alajaamad
Projekteerija:
AS Merko Infra, Karotammed OÜ, Elektrilevi OÜ
Tööde iseloom:
Uus ehitis
Riik:
Eesti
Aadress:
Kiini küla, Viljandimaa
Projekti algus:
2018
Valmimise aasta:
2019

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.