Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Kiini 110/20kV alajaamAsukoht

Tööde iseloom

Muud

Staatus

Valmimise aeg


Hooned
Insenerrajatised
Betoonitööd

Lepingu raames ehitati Viljandimaale Kiini külla uus 110/20kV alajaam. Alajaam hakkab elektriga varustama Puiatu kompressorjaama, mis on osa Eesti ja Soome gaasi ülekandevõrke ühendava Balticconnectori projektist. Lisaks tõuseb piirkonnas elektri varustuskindlus, kuna alajaama kasutatakse ka lõpptarbijate elektriga varustamiseks.

Kiini alajaama rajati 110kV välisjaotla, ehitati juhtimishoone ja rajati juurdepääsu tee. Lisaks paigaldati hoonesse 20kV jaotusseade ning ehitati õlieraldussüsteemiga trafo vundament. Alajaama ehitamine toimus „võtmed kätte” meetodil.

1. juulil 2021. aastal omandas Merko Ehitus Eesti osaluse Connecto Eestis ning senine Merko elektriehituse ärivaldkond liitus Connectoga. Ühiselt Connecto kaubamärgi alt tegutsemine võimaldab pakkuda varasemast oluliselt laiemat teenuste valikut – lisaks madal-, kesk- ja kõrgepinge elektrivõrkude projekteerimisele, ehitusele ja hooldusele tegutseb Connecto ka telekommunikatsiooni- ja gaasivõrkude valdkonnas.

Vaata Connecto tehtud töid.

Tellija:
Elering AS ja Elektrilevi OÜ
Projekti nimi:
Kiini 110/20kV alajaam
Kategooria:
Insenerrajatised
Ehitise tüüp:
Energiarajatised
Peaprojekteerija:
AS Merko Infra, Karotammed OÜ, Elektrilevi OÜ
Tööde iseloom:
Uus ehitis
Riik:
Eesti
Aadress:
Kiini küla, Viljandimaa
Projekti algus:
2018
Valmimise aasta:
2019

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.