Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Kiisa 330kV alajaama ümberehitusHooned

Insenerrajatised

Elektrivarustus

Betoonitööd


Asukoht

Tööde iseloom

 

 

 


Lepingu raames vabastatakse osa Kiisa 330kV alajaama kinnistust seadmetest ja rajatistest, et teha ruumi tulevasele sünkroon kompensaatorile, mis on tähtsaks osaks Eesti elektrivõrgu varustuskindluse tagamisele peale Venemaa võrgust lahti ühendamist.

Teostatakse vajalikud ettevalmistustööd sünkroon kompensaatori ühendamiseks Kiisa alajaamaga.

Ehitatakse betoonist trafode ladustamise plats ja kaks trafo vann vundamenti kokku 14 jõutrafole. Paigaldatakse üks 20kV lühisvoolu piirav reaktor, üks 20kV sisejaotla kapp, 330kV pingetrafod, lammutatakse üks dupleks 330kV lahter. Tarnitakse uued releepaneelid (4tk) ja uus RTU. Tehakse kõik vajalikud projekteerimise, seadistamise ja testimise tööd.

1. juulil 2021. aastal omandas Merko Ehitus Eesti osaluse Connecto Eestis ning senine Merko elektriehituse ärivaldkond liitus Connectoga. Ühiselt Connecto kaubamärgi alt tegutsemine võimaldab pakkuda varasemast oluliselt laiemat teenuste valikut – lisaks madal-, kesk- ja kõrgepinge elektrivõrkude projekteerimisele, ehitusele ja hooldusele tegutseb Connecto ka telekommunikatsiooni- ja gaasivõrkude valdkonnas.

Vaata Connecto tehtud töid.

Tellija:
Elering AS
Projekti nimi:
Kiisa 330kV alajaama ümberehitus
Kategooria:
Elektrivarustus
Ehitise tüüp:
Alajaamad
Projekteerija:
AS Merko Infra
Tööde iseloom:
Rekonstrueerimine
Riik:
Eesti
Aadress:
Tõdva küla, Saku vald, Harju maakond
Projekti algus:
2020
Valmimise aasta:
2021

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.