Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Kiisa AvariireservelektrijaamHooned

Insenerrajatised

Elektrivarustus

Betoonitööd


Asukoht

Tööde iseloom

 

 

 


Kiisa Avariireservelektrijaam ehitati Eesti elektrisüsteemi varustuskindluse tagamiseks. Kaheplokilise maagaasi ja diiselkütusega töötava elektrijaama koguvõimsus on 250 MW. Esimeses etapis ehitati välja 110MW täisautomaatse elektrijaama esimene plokk, mis koosneb kahest 110 kV välisjaotla trafo lahtrist, 350 m pikkusest 110 kV õhuliinist Kiisa alajaamani, kahest 110/20 kV jõutrafost, 20 kV jaotusseadmest, kaheteistkümnest mootoriplokist, omatarbe-, juhtimis- ja automaatikaseadmetest, mis on kõik omavahel seotud ca 140 km jõu- ja juhtimiskaablitega. Teises etapis ehitati  välja 140 MW osa, mis koosneb kolmest 330 kV välisjaotla trafo lahtrist, 250 m pikkusest 330 kV õhuliinist Kiisa alajaamani, kolmest 330/20 kV jõutrafost, 20 kV jaotusseadmest, viieteistkümnest mootoriplokist , omatarbe-, juhtimis- ja automaatikaseadmetest, mis on kõik omavahel seotud ca 170 km jõu- ja juhtimiskaablitega.

Tellija:
Wärtsilä Finland OY
Projekti nimi:
Kiisa Avariireservelektrijaam
Kategooria:
Insenerrajatised
Ehitise tüüp:
Tarbija- ja tootjapaigaldised, liitumispunktid
Tööde iseloom:
Uus ehitis
Riik:
Eesti
Aadress:
Tõdva küla, Saku, Harjumaa
Projekti algus:
2012
Valmimise aasta:
2014

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.