Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Mustakivi kaubanduskeskusHooned

Insenerrajatised

Elektrivarustus

Betoonitööd


Asukoht

Tööde iseloom

 

 

 


Ala, kuhu kaubanduskeskus plaaniti ehitada, oli algselt üsna masendavas seisus – ligi 4-meetri kõrgused paekivihunnikud, kõikvõimalikku sodi, prahti ja võsa. Läks kolm nädalat, et see kõik enne ehitustöödega alustamist eemaldada. Põhiline väljakutse keskuse projekteerimise käigus oli seotud tuletehniliste meetmetega. Kuna Eesti normid nii suuri kaubanduspindu (maksimaalselt käsitletav tuletõkketsoon 2400 m2) ei käsitle, siis ei leidnud ehitajate soov teha ca 20 000 m2 tuletõkketsoon esialgu tuletõrjespetsialistide poolset arusaamist. Apelleerides Euroopa ja Soome kogemustele, kus kaubanduskeskused on meie omadest kordades suuremad, õnnestus siiski üksmeelele jõuda, vajalikud load saada ning ehitustööd viidi edukalt lõpuni.

Tellija:
OÜ Linnasaare Kinnisvara
Projekti nimi:
Mustakivi kaubanduskeskus
Kategooria:
Hooned
Ehitise tüüp:
Kaubandus- ja meelelahutuskeskused
Arhitekt:
Tõnis Tarbe
Tööde iseloom:
Uus ehitis
Riik:
Eesti
Aadress:
Mustakivi tee 13, Tallinn
Projekti algus:
2002
Valmimise aasta:
2003

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.