Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Narva linna veepuhastusjaamAsukoht

Tööde iseloom

Muud

Staatus

Valmimise aeg


Hooned
Insenerrajatised
Betoonitööd

Ehitustehniliselt oli tegemist väga keeruka objektiga. Toorvesi pumbatakse veepuhastusjaama ligi 26 kilomeetri kauguselt Mustajõelt ning vesi läbib isevoolselt kogu edasise puhastusprotsessi kuni puhta vee reservuaaridesse jõudmiseni. Hoones oli vee isevoolsest liikumisest tulenevalt vajalik rajada palju erinevatel tasapindadel paiknevaid filtrite ja kanalite süsteeme , samuti seadis isevoolselt voolav vesi tööde täpsusele täiendavad nõuded. Jaama jõudlus on kuni 20 500 m³/d ning seal on kasutusel tehnoloogia, mis võimaldab tagada narvalastele joogikõlbliku Eesti ja Euroopa standarditele vastava joogivee. Tehnoloogia valikule eelnesid pilootkatsetused, et leida just Narva jõest võetava toorvee töötlemiseks sobivaim tehnoloogia.

Tellija:
AS Narva Vesi
Projekti nimi:
Narva linna veepuhastusjaam
Kategooria:
Insenerrajatised
Ehitise tüüp:
Veepuhastus ja -töötlus
Koostööpartner:
KRÜGER A/S
Tööde iseloom:
Rekonstrueerimine
Riik:
Eesti
Aadress:
Kulgu 1, Narva, Ida-Virumaa
Projekti algus:
2012
Valmimise aasta:
2015

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.