Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Noblessneri kvartali kai nr 42 rekonstrueerimistöödAsukoht

Tööde iseloom

Muud

Staatus

Valmimise aeg


Hooned
Insenerrajatised
Betoonitööd

Kunagise Tsaari-Venemaa tähtsaimast allveelaevade tehasest on saanud inimestele ja merele avatud sadamalinnak, kuhu Merko on koostöös BLRTga rajanud moodsa elukeskkonna ning kujundanud Tallinna elanike ja külaliste seas populaarseks ajaviitmise kohaks muutunud avalikku linnaruumi.

Koos Staapli elukvartali kerkimisega rajati Krusensterni väljak ja sadamakai nr 43 peale promenaad Eesti kõige mereäärsemate korterelamute ja merepiiri vahele. 2019. aastal lõppesid Noblessneri sadamakai nr 42 rekonstrueerimistööd ja valmis sai rannapromenaad Kai kunstikeskuse ees.

Noblessneri sadama kai nr 42 rekonstrueerimisel taastati kai kandevõime, korrastati kai esisein ja rajati kai peale promenaad koos ujuvkaideni viiva puidust trepistikuga.

Rekonstrueerimistööde käigus taastati kai esiseina püsivus mikrovaiade abil, puhastati paljastunud sarrusteras ja kaeti see korrosiooni tõkestava vahendiga ning teostati kai esiseina kaitsev betoonivalu ja ülaserva sirgestusvalu. Uuendatud kaile paigaldati uued pollarid ja piirded.

Sadamakai maapoolsesse otsa rajati mere kohale 62 meetri pikkune ja 3,2 meetri laiune Siberi lehisest trepistik, mis toetub vahetult kaiseina ette kõvasse sinisavi kihti paigaldatud terastoruvaiadele. Rekonstrueeritud kai ja selle ette rajatud puidust trepistiku külge kinnituvad ujuvkaid, mille ääres saavad silduda jahisadamat külastavad väikelaevad.

Kai ülaservale, Kai kunstikeskuse hoone ja mere vahele, rajati rannapromenaad, mille sillutisse on paigaldatud ööpimeduses valgustatud sadamalinnaku nimetus NOBLESSNER.

Tellija:
AS BLRT
Projekti nimi:
Noblessneri kvartali kai nr 42 rekonstrueerimistööd
Kategooria:
Insenerrajatised
Ehitise tüüp:
Sadamarajatised
Peaprojekteerija:
EstKONSULT ja GT Projekt
Tööde iseloom:
Rekonstrueerimine
Riik:
Eesti
Aadress:
Tallinn
Projekti algus:
2018
Valmimise aasta:
2019

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.