Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Noblessneri välisrajatisedAsukoht

Tööde iseloom

Muud

Staatus

Valmimise aeg


Hooned
Insenerrajatised
Betoonitööd

Kunagise Tsaari-Venemaa tähtsaimast allveelaevade tehasest on saanud inimestele ja merele avatud sadamalinnak, kuhu Merko on koostöös BLRTga rajanud moodsa elukeskkonna ning kujundanud Tallinna elanike ja külaliste seas populaarseks ajaviitmise kohaks muutunud avalikku linnaruumi.

Koos Staapli elukvartali kerkimisega rajati Krusensterni väljak ja sadamakai nr 43 peale promenaad Eesti kõige mereäärsemate korterelamute ja merepiiri vahele. 2019. aastal lõppesid Noblessneri sadamakai nr 42 rekonstrueerimistööd ja valmis sai rannapromenaad Kai kunstikeskuse ees.

Noblessneri sadamalinnaku Staapli elukvartali rajamise käigus ehitati välja eluhoonetele vajalikud teed ja tehnovõrgud (vee-, sajuvee- ja kanalisatsioonitorustikud), kortermajade ja Valukoja vahele rajati Krusensterni väljak ning kai nr 43 peale rajati dekoratiivsete betoonist numbrite, kaipiirete ja süvistatud valgustusega rannapromenaad.

Jalakäijatele mõeldud teedele ja platsidele paigaldati porfüüri, graniiti ja muid katendeid, uus avalik linnaruumi sai eriprojekti järgi valminud punased massiivsed valgustid ning sadamalinnaku temaatikaga haakuvad laevakujulised istepingid-rohealad.

Krusensterni väljakule loodi kujundusliku elemendina veekanal, mis kasutab ringlevat merevett ja juhib seda mööda kai esiservale rajatud kaskaadi tagasi merre. Väljaku keskele rajati spetsiaalne kuusejalg sadamalinnaku suure jõulupuu püstitamiseks.

Kui Noblessneri elanike sõidukid pargivad korterelamute all üle 10 000 m2 suuruses maa-aluses parklas, siis sadamalinnaku kultuuri-, teenindus- ja toitlustusasutuste külastajate jaoks rajati suur väliparkla.

Tellija:
AS Merko Ehitus Eesti
Projekti nimi:
Noblessneri välisrajatised
Kategooria:
Insenerrajatised
Ehitise tüüp:
Vee-, sajuvee- ja kanalisatsioonitorustikud
Peaprojekteerija:
K-Projekt AS
Tööde iseloom:
Uus ehitis
Riik:
Eesti
Aadress:
Staapli tn, Tallinn
Projekti algus:
2017
Valmimise aasta:
2017

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.