Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Osula Energia OÜ liitumine Sõmerpalu alajaamasAsukoht

Tööde iseloom

Muud

Staatus

Valmimise aeg


Hooned
Insenerrajatised
Betoonitööd

Sõmerpalu 110/10kV alajaama rekonstrueerimise tingis OÜ Osula Energia soov liituda elektrivõrguga 110kV pingel. Kuna vana alajaam seda ei võimaldanud, siis tuli rekonstrueerida kogu 110kV jaotla ning ehitada uus juhtimishoone. Tööd toimusid mitmes etapis, sest uus alajaam tuli ehitada vana töösoleva alajaama asemele tarbijaid häirimata. Arvestades asjaolu, et oluliste seadmete tarne võtab aega 6 kuud ning lepingu sõlmimisest esimese pingestamiseni oli aega 7 kuud, on ilmselge, et tööde esimene etapp kujunes äärmiselt pingeliseks. Nii töö esimene etapp, kui ka järgnevad anti Tellijale üle tähtaegselt. Projekti lõpuks valmis kaasaegne viie 110kV lahtriga alajaam koos uute juhtimis-,  abi- ja kontrollsüsteemidega.

1. juulil 2021. aastal omandas Merko Ehitus Eesti osaluse Connecto Eestis ning senine Merko elektriehituse ärivaldkond liitus Connectoga. Ühiselt Connecto kaubamärgi alt tegutsemine võimaldab pakkuda varasemast oluliselt laiemat teenuste valikut – lisaks madal-, kesk- ja kõrgepinge elektrivõrkude projekteerimisele, ehitusele ja hooldusele tegutseb Connecto ka telekommunikatsiooni- ja gaasivõrkude valdkonnas.

Vaata Connecto tehtud töid.

Tellija:
Elering AS
Projekti nimi:
Osula Energia OÜ liitumine Sõmerpalu alajaamas
Kategooria:
Insenerrajatised
Ehitise tüüp:
Energiarajatised
Peaprojekteerija:
AS Merko Inrfa ja Raamprojekt OÜ
Tööde iseloom:
Renoveerimine
Riik:
Eesti
Aadress:
Sõmerpalu alevik, Sõmerpalu vald, Võrumaa
Projekti algus:
2015
Valmimise aasta:
2016

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.