Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Piirissaare sadamHooned

Insenerrajatised

Elektrivarustus

Betoonitööd


Asukoht

Tööde iseloom

 

 

 


Piirissaare sadam, mis valmis juulis 2010, paikneb Peipsi järve lõunaosas, Lämmijärves asuva Piirisaare keskel ja on järvega ühendatud ca 1,6 km pikkuse sissesõidukanali abil. Sadamat kasutatakse jäävabal ajal ühenduse pidamiseks Laaksaare sadamaga (Meeksi vallas, 50 km Tartust) ja Peipsi järvel toimuva veeturismi huvides. Sadamas on parvlaevade jaoks kaks kaid, millest üks on varustatud hüdraulilise rambiga (kandevõime 40 t) sõidukite peale- ja mahalaadimiseks. Sadamas on 108 m ujuvkaisid väikelaevadele ning slipp. Sadama akvatooriumi ja sissesõidukanali garanteeritud sügavuseks on -2,0 m. Kaldarajatistest tasub veel märkida reisijate teenindamiseks rajatud, kõigi mugavustega sadamahoonet ning vee ja elektri kasutamisvõimalust kaidel.

Tellija:
AS Saarte Liinid
Projekti nimi:
Piirissaare sadam
Kategooria:
Insenerrajatised
Ehitise tüüp:
Sadamarajatis
Tööde iseloom:
Rekonstrueerimine
Riik:
Eesti
Aadress:
Tooni küla, Piirissaare, Tartumaa
Projekti algus:
2009
Valmimise aasta:
2010

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.