Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Põhimaantee nr 1 (E20; Tallinn-Narva) Aaspere-Haljala teelõigu ümberehitusAsukoht

Tööde iseloom

Muud

Staatus

Valmimise aeg


Hooned
Insenerrajatised
Betoonitööd

Liiklusohutuse ja läbilaskevõime parandamiseks tehti üleeuroopalisse transpordivõrgustikku TEN-T kuuluval Eesti põhimaanteel nr 1 (E20, Tallinn-Narva) suuremahulisi töid. 81.–87. kilomeetri vahelisele teelõigule rajasime senise 1 + 1 maantee asemele mõlemas suunas kaherealise maantee ning 78.–81. kilomeetril rekonstrueerisime neljarealise teelõigu. Ühtlasi ehitasime välja Aaspere eritasandilise liiklussõlme ja kogujateed, mille kaudu pääseb kogu piirkonna liiklus riigimaanteele.

Senised Tallinna-Narva maantee juurdepääsuteed suleti ning põhimaantee ületamiseks rajasime Vanamõisa viadukti ja Sauste jalgteetunneli. Lisaks rajasime müratõkkeseinad ja piirdeaiad. Narva maantee Aaspere-Haljala teelõiku läbib 2019. aasta andmetel ööpäevas umbes 6600 autot ehk kuus ligikaudu 200 000 ja aastas ligikaudu 2,4 miljonit sõidukit. Valminud objekt muudab kõikide nende liiklemise turvalisemaks ja mugavamaks.

Tellija:
Maanteeamet
Projekti nimi:
Põhimaantee nr 1 (E20; Tallinn-Narva) Aaspere-Haljala teelõigu ümberehitus
Kategooria:
Insenerrajatised
Ehitise tüüp:
Transpordirajatised
Peaprojekteerija:
Selektor Projekt OÜ
Tööde iseloom:
Uus ehitis
Riik:
Eesti
Aadress:
Lääne-Virumaa
Projekti algus:
2019
Valmimise aasta:
2020

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.