Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Põlva 110 kV alajaamHooned

Insenerrajatised

Elektrivarustus

Betoonitööd


Asukoht

Tööde iseloom

 

 

 


Põlva alajaama puhul on tegemist standardse 110 kV alajaamaga, mis sisaldab kahte 110/35/10 kV jõutrafot ja kolme 110 kV õhuliini lahtrit. Renoveerimistööle lisas huvitavust ja ka keerulisust ahelate sidumine osaliselt töösse jääva vana alajaamaga. Lisaks alajaama ehitusele paigaldati kaks 110 kV õhuliini masti ning üks 60 m sidemast. Releekaitse töid tehti ka Põlva alajaamaga seotud Võru ning Kuuste alajaamades.

Kagu-Eesti põhivõrgu töökindlus on võrreldes varasemaga paranenud tänu alajaama valmimisele.

1. juulil 2021. aastal omandas Merko Ehitus Eesti osaluse Connecto Eestis ning senine Merko elektriehituse ärivaldkond liitus Connectoga. Ühiselt Connecto kaubamärgi alt tegutsemine võimaldab pakkuda varasemast oluliselt laiemat teenuste valikut – lisaks madal-, kesk- ja kõrgepinge elektrivõrkude projekteerimisele, ehitusele ja hooldusele tegutseb Connecto ka telekommunikatsiooni- ja gaasivõrkude valdkonnas.

Vaata Connecto tehtud töid.

Tellija:
AS Elering
Projekti nimi:
Põlva 110 kV alajaam
Kategooria:
Elektrivarustus
Ehitise tüüp:
Alajaamad
Tööde iseloom:
Rekonstrueerimine
Riik:
Eesti
Aadress:
Põlva, Põlvamaa
Projekti algus:
2010
Valmimise aasta:
2011

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.