Poordi 1 elu- ja ärihoone


Vanalinna piiril asuva elu- ja ärihoone esimesel kahel korrusel on äripinnad ning ülemisel neljal korrusel 29 korterit. Eesmärgiga luua jalakäijatele paremat ja inimsõbralikumat kontaktpinda hoonega, on esimene korrus liigendatud kaubanduspindade fassaade suurlinlike vitriinakendega. Tulemuseks on atraktiivne ja kvaliteetselt mõjuv hoonestus. Jalakäijate liiklemine toimub kõigil hoone külgedel. Vastavalt on planeeritud ka kõnniteed ja hoonesse sissepääsud. Pääsud teisel korrusel paiknevatesse kontoripindadesse on võimaldatud otse, tänava tasapinnalt alguse saava trepi kaudu.

Monoliitsest raudbetoonist maa-alune kahe parkla korrusega kelder, monoliitsest raudbetoonist I ja II korrus. III-VI korruse kandvad vaheseinad ja välisseinad on monoliitsest raudbetoonist ja õõnespaneelidest vahelagedega.

Peaprojekteerimine toimus BIM mudelis, lisaks kasutati mudelprojekti ehitusmahtude arvutamiseks, hangete korraldamiseks, tööde plaanimiseks, ehituslogistika korraldamiseks, visualiseeringute koostamiseks.

Tellija:
Poordi 1 OÜ
Projekti nimi:
Poordi 1 elu- ja ärihoone
Kategooria:
Hooned
Ehitise tüüp:
Eluhooned; Äri-, büroo- ja administratiivhooned
Arhidekt:
Indrek Allmann ja Jaan Jagomägi
Projekteerija:
Arhitektuuribüroo Pluss, Mihkel Ehrpas
Tööde iseloom:
Uus ehitis
Riik:
Eesti
Aadress:
Poordi 1, Tallinn
Projekti algus:
2015
Valmimise aasta:
2016

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.