Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Puurmani liiklussõlmHooned

Insenerrajatised

Elektrivarustus

Betoonitööd


Asukoht

Tööde iseloom

 

 

 


Puurmani liiklussõlme ehitus oli tellitud Maanteeameti poolt eesmärgiga muuta Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee ohutumaks. Tööde käigus asendati ligi pool sajandit tagasi rajatud kitsas sild, mis paiknes ristmike vahel ja piiratud nähtavusega piirkonnas. Projekti esimene etapp algas novembris 2006 ning selle käigus rajati Pedja jõele 90 meetri pikkune kahe sõidureaga kaarsild, mis valiti 2007. aasta parimaks betoonehitiseks. Maantee viidi 1,8 km pikkusel lõigul uuele trassile ning lisaks põhitrassile ehitati liiklussõlmele 1,9 kilomeetrit uusi peale- ning mahasõite ning kergliiklusteid. Samuti rajati Puurmani sissesõidule kahetasandiline ristmik, et muuta see turvalisemaks. Lisaks paigaldati liiklussõlmele 130 valgustiga välisvalgustus koos vastavate elektriliinide ja alajaamadega.

Puurmani liiklussõlme kaarsild pälvis Eesti Betoonühingu poolt “Aasta Betoonehitis 2007” peaauhinna.

Tellija:
Maanteeamet
Projekti nimi:
Puurmani liiklussõlm
Kategooria:
Insenerrajatised
Ehitise tüüp:
Transpordirajatised
Tööde iseloom:
Uus ehitis
Riik:
Eesti
Aadress:
Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa mnt 147,6-149,4 km
Projekti algus:
2006
Valmimise aasta:
2008

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.