Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Smuuli tee pikendusHooned

Insenerrajatised

Elektrivarustus

Betoonitööd


Asukoht

Tööde iseloom

 

 

 


Smuuli tee viadukt ühendab Smuuli tee Peterburi teest kuni Suur-Sõjamäe tänavani. 370 m pikkune viadukt üle raudteede ehitati esmakordselt Eestis 170 m ulatuses vantsillana ja 200 m ulatuses viieavalise talasillana. Viadukti sõiduradade laius on 3,5 m ja kergliiklustee laius 4 m. Samuti on unikaalne Smuuli tee pikenduse ehitusel rajatud viadukt, kus kasutasime uudset tehnoloogilist lahendust. 370 m pikkune raud- ja pingebetoonkonstruktsioonis viadukt koosneb kolmest osast: esimene osa on 120 m pikkune kolmeavaline talasild, keskel on 170 m pikkune vantsild ja teine osa taas 80 m pikkune kaheavaline talasild. Talasildade 40 m pikkused pingebetoontalad valati kohapeal sellises tsoonis, et kahe kraanaga tõstmisel oli tala paigalduseks vaja ühte tõstet. Vantsilla raudbetoon püloonidest talasildade poole jäävad 42 m osad valati maast toetatud raketisega. Üle raudteede kulgev 85 m avaga osa valati edasitõstetava rippraketisega 7,6 m pikkuste etappide kaupa püloonide poolt keskele kokku. Rippraketist kandsid kaks terasfermi, mis olid ankurdatud eelmise valuosa külge, kusjuures järgmise osa raketis ja selle kandjad paigaldati alles peale eelmise osa betooni kivinemist ja järelpingetrosside pingutamist.

Tellija:
Tallinna Kommunaalamet
Projekti nimi:
Smuuli tee pikendus
Kategooria:
Insenerrajatised
Ehitise tüüp:
Transpordirajatised
Tööde iseloom:
Uus ehitis
Riik:
Eesti
Aadress:
Smuuli tee lõigus Peterburi mnt. - Suur-Sõjamäe tänav, Tallinn
Projekti algus:
2005
Valmimise aasta:
2007

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.