Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Tallinki büroohooneAsukoht

Tööde iseloom

Muud

Staatus

Valmimise aeg


Hooned
Insenerrajatised
Betoonitööd

Antud hoone juures on kõige tähelepanuväärsem asjaolu, et absoluutne arhitektuurne dominant on valmistatud betoonist – valgest betoonist fassaadi ribistik koos peaukse portaaliga. Valge betooni kui küllalt kalli ja pretensioonika ehitusmaterjali kasutamine ei ole suurte ühiskondlike hoonete juures seni Eestis just väga laialt levinud. Pärast põhjalikku analüüsi otsustasime kõnealused fassaadidetailid valmistada V- ja A-kujulistest elementidest. Omaette keerukas projekt oli nende elementide valgustuse väljatöötamine värvi vahetavate LED prožektorite baasil. Ja lisaks on valmistatud valgest betoonist ka triipudena hoone esist betoonkividest sillutist läbivad plaadid nagu fassaadi ribistiku peegeldus majaesisele platsile. Hoones sees on lisaks teistele naturaalsetele materjalidele (klaas, looduskivi, saare spoon) jäetud nähtavale ja eksponeeritud ka puhtaid betoonpindu – läbi nelja korruse ulatuva klaaslifti külgseinad, klaaspiiretega peatrepp, kontoripindade postid.

Tallinki büroohoone pälvis Eesti Betoonühingu poolt peaauhinna “Aasta Betoonehitis 2009”. Lisaks tunnustati Merko Ehituse projektijuhti Tarmo Pohlakut “Aasta Ehitaja 2009” tiitliga.

Tellija:
OÜ Fastinvest
Projekti nimi:
Tallinki büroohoone
Kategooria:
Hooned
Ehitise tüüp:
Äri-, büroo- ja administratiivhooned
Arhitekt:
Meelis Press
Tööde iseloom:
Uus ehitis
Riik:
Eesti
Aadress:
Sadama 5/7, Tallinn
Projekti algus:
2007
Valmimise aasta:
2009

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.