Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Tallinna Tehnikaülikooli vana raamatukoguAsukoht

Tööde iseloom

Muud

Staatus

Valmimise aeg


Hooned
Insenerrajatised
Betoonitööd

Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) hoonetekompleks on arhitektuurimälestisena muinsuskaitse all, seetõttu kehtisid hoonetele ka erinevad kaitsenõuded. Ülikooli arengukava kohaselt olid vana raamatukogu ja I õppekorpuses paiknenud vanad rektoraadiruumid kavas rekonstrueerida üliõpilasesinduste kontoriruumideks ja üliõpilaste vaba aja keskuseks – Tudengimajaks. Vaba aja keskusele lisaks rajati vana raamatukogu keldrikorrusele ülikooli arhiiv, mille kaitseks võimaliku tulekahju korral rajati nüüdisaegne gaaskustutussüsteem. Tudengimajas on leidnud endale ruumid paljud TTÜ organisatsioonid, majas töötab kohvik ning rekonstrueerimistööde käigus valmisid ruumid lastehoiuks, mis on mõeldud eelkooliealistele väikelastele, kelle vanemad tahavad segamatult tudengitööle keskenduda, käia loengutes või edukalt eksameid sooritada.

Rekonstrueerimise käigus arvestati ka liikumispuudega inimestega: uus Tudengimaja sai invalifti, invatualeti, samuti ratastooliga liikumiseks vajalikud pandused ja käsipuud. Esiletõstmist väärib kindlasti veel Tudengimaja ja I õppekorpuse vahelisse sisehoovi rajatud haljasala ning külmamasina katteks ette nähtud, patineeritud vaskplekist arhitektoon koos kellamehhanismiga, mis oma kujult meenutab maa seest väljakerkivat raamatut.

Tellija:
Tallinna Tehnikaülikool
Projekti nimi:
Tallinna Tehnikaülikooli vana raamatukogu
Kategooria:
Hooned
Ehitise tüüp:
Haridus-, kultuuri- ja spordihooned
Tööde iseloom:
Rekonstrueerimine
Riik:
Eesti
Aadress:
Ehitajate tee 5, Tallinn
Projekti algus:
2010
Valmimise aasta:
2011

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.